Falco-Körmend csata lesz az elődöntőben

Falco-Körmend párharc lesz a férfi kosárlabda NB I elődöntőjében, miután az egyik fél harmadik győzelméig tartó negyeddöntős párharc negyedik mérkőzésén mindkét együttes idegenben győzte le ellenfelét.

A szombathelyiek Kaposváron nyertek döntően a második negyedben nyújtott remek teljesítményüknek köszönhetően, míg a Körmend végig kézben tartotta az irányítást a PVSK vendégeként. A pénteki játéknap harmadik meccsén a Szolnok otthon nyert a ZTE ellen, így ebben a párharcban - a negyeddöntőben egyedüliként - ötödik felvonásra is szükség lesz. Az Alba Fehérvár már korábban bebiztosította helyét az elődöntőben, miután mindhárom mérkőzését megnyerte a KTE-Duna Aszfalt ellen. A fehérváriak elődöntős ellenfele a ZTE-Szolnok párharc továbbjutója lesz.

Eredmények, negyeddöntő, 4. mérkőzések:
Szolnoki Olaj-Zalakerámia ZTE KK 83-75 (23-23, 23-11, 20-19, 17-22)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-2.

Kaposvári KK-Falco KC Szombathely 77-84 (24-26, 9-19, 18-22, 26-17)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Falco javára.

PVSK-PANNONPOWER - Egis Körmend 89-103 (21-25, 24-24, 22-27, 22-27)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Körmend javára.