A Szolnok másodszor is nyert az aranycsatában

A Kecskemét hazai pályán kikapott a címvédő Szolnoki Olajtól a férfi kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén, amely ezzel már 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcában.

Döntő, 2. mérkőzés:
KTE-Duna Aszfalt - Szolnoki Olaj 71-79 (18-18, 22-19, 16-20, 15-22)
legjobb dobók: Derasimovic 22, Kinney 15, Barovic 12, illletve Vojvoda 24, Lee 11, Rakic 11,
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Szolnok javára.

Ami a közelmúltat illeti, a Magyar Kupa februári fináléjában az Olaj 67-49-re legyőzte a KTE-t, mint ahogy a bajnoki középszakasz mindkét egymás ellen meccsén is a Szolnok bizonyult jobbnak. Az elmúlt öt idényben a két "szomszédvár" 16 NB I-es és kupatalálkozóján mindössze egyszer nyert a Kecskemét, az idei finálé első meccse is 64-43-as szolnoki győzelemmel zárult.

A szombati folytatás alaphangját a szolnoki Vojvoda Dávid triplája adta meg, majd az először döntős vendégek 14-6-ra elhúztak, ám a KTE egy 10-1-es rohammal fordított. A második negyedben kiélezett taktikai csata zajlott a pályán, a két éve még másodosztályú házigazdák James Kinney tripláival 32-27-re is vezettek, a nagyszünetben 40-37 volt az állás. Fordulás után a sorozatban ötödik fináléját vívó Tisza-parti együttes - amely még nem kapott ki a rájátszásban - hétpontos hátrányba került (50-43), ekkor Vojvoda egymaga tartotta meccsben csapatát. Lazeric Jones technikai hibája borzolta a kedélyeket, majd a negyed poénja a dudaszó pillanatában ötödik tripláját dobó Vojvodáé lett. Az 56-57-ről induló zárószakaszban hat pontra meglépett a hatodik bajnoki címére hajtó Olaj, ám a szezon végén távozó Stojan Ivkovic tanítványai 64-64-nél ismét kiegyenlítettek. Egymást érték az eladott labdák, az izgalmas hajrából pedig a Szolnok jött ki jobban, a KTE sorsát Wittmann Krisztián és Vojvoda hármasai pecsételték meg. A finálé harmadik mérkőzésére kedden kerül sor Szolnokon.