Kézi Eb: hetedik helyen zártunk

Szép győzelemmel búcsúztunk.

A magyar női kézilabda-válogatott 31-29-re legyőzte Románia csapatát a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjének szerdai, utolsó fordulójában, Nancyban, ennek ellenére nem jutott tovább csoportjából. Kim Rasmussen együttese a csoportjában a negyedik, összességében a hetedik helyen fejezte be a kontinensviadalt.

A magyar játékosok a mérkőzés előtt tudták, hogy legalább 19 góllal kellene győzniük a biztos elődöntőbe jutáshoz, és legalább 11 találattal, hogy az ötödik helyért folytathassák szereplésüket.

Pikáns volt az edzők párharca is, hiszen a magyarok szövetségi kapitánya, Kim Rasmussen 2016-ban a román CSM Bucurestit vezette Bajnokok Ligája-győzelemig a Győri Audi ETO KC elleni döntőben, míg a románok szakvezetője, Ambros Martín négyszer nyert BL-t a győriek mestereként.

Románia sokkal reálisabb továbbjutási esélyekkel várta a rangadót, és ez eleinte látszott is a két csapat játékán, ugyanis jobban összpontosított, és sokkal pontosabb, gyorsabb volt az ellenfél, ennek köszönhetően négy góllal ellépett (9-5).

Rasmussen első időkérése után némileg csökkent a különbség, de a románok balátlövőjével, Cristina Neaguval szemben nem sikerült megfelelően védekezni, húsz perc alatt öt gólt lőtt.

Az Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó mérkőzésésn a magyar női kézilabda-válogatott 31-28-re legyőzte Romániát.

A magyarok eleinte a két szélső, Lukács Viktória és Schatzl Nadine góljaival tartották magukat, majd a hajrában Kovács Anna és Kovacsics Anikó találataival egyenlítettek (17-17).

A második félidő elején vezetett először a magyar együttes, majd Kiss Éva sorozatban három ziccert védett, Ambros Martín pedig időt kért. A győri kapus a folytatásban is bravúrokat mutatott be, csapattársai pedig hat perc alatt 5-0-s sorozatot produkáltak (25-20). A románok rendezték a védekezésüket, egy 4-0-s szériával felzárkóztak, de az 52. percben súlyosnak tűnő térdsérülés miatt elveszítették Cristina Neagut, aki addig 12 lövésből kilenc gólt dobott.

A zsűri a videobírós visszajátszás megtekintését követően úgy döntött, hogy nem bünteti a szabálytalankodó Planéta Szimonettát.

Az ellenfél egyenlítése után Kiss Éva újabb védéseire alapozva megint el tudtak lépni a magyarok, és mivel az utolsó szűk három percben már nem született gól, a magyarok nagy küzdelemben, bravúros teljesítménnyel győzni tudtak.

A magyar kapusok közül Kiss Éva 31 lövésből 13-at védett, Bíró Blanka 13-ból kettőt.

A két válogatott 98. alkalommal találkozott egymással, a mérleg magyar szempontból kilenc döntetlen és 33 vereség mellett immár 56 győzelem.

A magyar együttes előbb 28-25-re kikapott az előző tornán ezüstérmes Hollandiától, majd Horvátországot 24-18-ra, Spanyolországot pedig 32-26-ra legyőzte, így a montbéliard-i C csoport második helyén végzett. A középdöntő II. csoportjában 38-25-re kikapott a címvédő Norvégiától, majd 26-25-re nyert Németország ellen, végső helyezése pedig a késő esti mérkőzések eredményétől függ.

Eredmény, középdöntő, 3. (utolsó) forduló, II. csoport:
Magyarország-Románia 31-29 (17-17)
Nancy, 1500 néző, v.: M. Bennani, S. Bennani (svédek)

lövések/gólok: 48/31, illetve 49/29

gólok hétméteresből: 5/3, illetve 7/3

kiállítások: 8, illetve 4 perc

Magyarország: Bíró - Lukács 5, Kovacsics 5, Planéta 1, Szabó L., Háfra 6, Schatzl 6, cserék: Kovács A. 4, Tóth G., Tóvizi 2, Kiss É., Lakatos 2, Pálos-Bognár, szövetségi kapitány: Kim Rasmussen