Gyenge játékkal úszott el a magyar női kézisek vb-álma

Sajnos egy pillanatig nem volt kérdés, ki jut tovább.

Magyarország-Franciaország 26-29

Titkon reménykedtünk abban, hogy a magyar női kézilabda-válogatott legyőzheti a világbajnokság nyolcaddöntőjében Franciaországot, ám az olimpiai ezüstérmes gall válogatott egy pillanatig nem hagyott kérdést afelől, ki a "hölgy" a háznál. 6-2-es rohammal kezdett a fehérmezes csapat - Kim Rasmussen együttesének már a találkozó elején futnia kellett az eredmény után.

Noha nyomaiban jó játékot is tartalmazott a lányok első félideje - 11-11-nél egálra is álltak a felek -, ám a játékrész vége nagyon a franciáké volt (14-11), és sajnos a játék képe a második harminc percben sem változott.

Sem támadásban, sem védekezésben nem tudta felvenni a brigád a franciák diktálta iramot, akik fórjukat stabilizálva érkeztek a végjátékra. Lukács Viktória révén kissé sikerült kozmetikázni az állást, így végül 29-26-os vereséggel ért véget az álom. A legjobb nyolc közé jutáshoz ennél jóval többre lett volna szükség...