Eldőlt, hányadikként jutottak tovább a vb-n a női kézisek

Szoros mérkőzéssel zárta a csapat a csoportkört.

A magyar női kézilabda-válogatott 30-29-re legyőzte Csehország csapatát a németországi világbajnokság csoportkörének ötödik, utolsó fordulójában, pénteken Bietigheim-Bissingen, így a B csoport harmadik helyéről jutott a nyolcaddöntőbe.

A támadások során elkövetett magyar pontatlanságok és a cseh átlövésekkel szemben tehetetlen védekezés miatt a gyorsan kézilabdázó ellenfél vezetett, sőt kettős emberelőnyben négy gólra növelte az előnyét (7-11). Ezután létszámegyenlőségnél sorozatban hat gólt dobtak az elszántan és immár pontosabban játszó magyarok, és a szünetben már három találattal vezettek (17-14).
A második felvonás elején, az újabb pontatlan magyar támadásokat kihasználva, a csehek egyenlítettek (21-21), de a hullámzóan alakuló találkozó folytatásában Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese volt hatékonyabb, ami elégnek bizonyult a győzelemhez.

A magyarok ellenfele vasárnap Lipcsében a szlovén vagy a francia válogatott lesz, bár matematikai esélyük még a spanyoloknak is van az A csoport második helyének megszerzésére.

Ez a sztárválogatott jöhet Budapestre a 2020-as Eb-n! " NEMZETKÖZI FOCI › Nemzeti válogatottak

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) végrehajtó bizottságának nyoni ülésén eldőlt, hogy a 2020-as Európa-bajnokságon az F-csoport küzdelmeit Budapesten és Münchenben bonyolítják le. Arra is fény derült, hogy Brüsszelben nem rendeznek meccset, Londonban viszont hét találkozóra is sor kerül. Az UEFA a csoportok házigazdáinak összepárosításakor földrajzi és sportszakmai szempontokat is figyelembe vett.