Könnyed győzelemmel hangoltak a lányok a nyolcaddöntőre

A magyar válogatott 31-21-re legyőzte a japán csapatot a dániai női kézilabda-világbajnokság ötödik fordulójában, így az esti Dánia-Montenegró mérkőzés eredményétől függően csoportelsőként vagy -másodikként szerepelhet a nyolcaddöntőben.

Az első három percben a japánoknál volt az előny, utána viszont érvényesült a papírforma. Felpörgött a magyar csapat, emberelőnyt harcolt ki, és a 8. percre 6-2-re ellépett. Az ázsiai gárda szakvezetője időt kért, de nem volt ellenszere a sokkal erősebb és magasabb magyarokkal szemben. Átlagban minden japán gólra hárommal válaszolt a Németh-csapat. Ez az arány akkor romlott le, amikor a kapitány a biztos vezetés tudatában időt kért, majd több poszton cserélt.

Triscsuk büntetőt rontott, a japánok pedig egymás után háromszor találtak be az amúgy jól védő Kissnek, s végül - noha 16-7-nél volt már kilencgólos is az előny - 17-11 lett az állás a szünetre.

A folytatásban beállt a 198 centiméteres Planéta, aki minden ellenfelénél két-három fejjel magasabb volt, így könnyedén került helyzetbe. A 43. percben, 23-13-nál kétszámjegyűre nőtt a különbség, ekkor a japán szövetségi kapitány időt kért, hogy rendezze a sorokat.

A záró tíz percben mindenki játéklehetőséget kapott. A sikerrel jelenleg az élen áll csoportjában a magyar csapat, ám ha Montenegró pontot szerez este a dánok ellen, akkor a második helyen végez a hatosban.

„A csapat forgatására vonatkozó elképzeléseinkből minden megvalósult. Volt egy rossz tizenöt percünk, az első félidő második fele nem tetszett. Az elején koncentráltan, jól játszva eldöntöttük a meccset, onnan nem volt vitás, hogy simán nyerünk, de a következő negyedórát jobban kihasználhattuk volna. Aminek örülök, hogy a japánok eddig az első félidőben mindenki ellen jól tartották magukat, most viszont azonnal nagy különbség alakult ki” – mondta magyar válogatott szövetségi kapitánya, Németh András a Sport Tv-nek.

A magyarok vasárnap vagy hétfőn játszanak a nyolcaddöntőben, s az is csak később derül ki, hogy melyik válogatottal.

Az olimpiai kvótaszerzés szempontjából a nyolcaddöntőnek van a legnagyobb jelentősége, ugyanis a győztes egészen biztosan részt vehet majd márciusban kvalifikációs tornán.

A csoport, 5. forduló:

Magyarország-Japán 31-21 (17-11)

G: Kovacsicz 2 , Tomori 3, Szucsánszki 2, Szamoránsky P. 2, Zácsik 4, Kovacsics 3, Triscsuk 6 (1), Görbicz 2, Erdősi 1, Bódi 2, Mayer 2, Planéta 2. ill. Honda 2, Szunami 1 (1), Isitate 2, Jokosima 4, Hara 2, Macumura 2, Kavamura 1, Fudzsii 6 (2), Tanabe 1.

C csoport (Kolding):

Koreai Köztársaság-Argentína 29-22 (14-12)

A magyar keret:

kapusok: Bíró Blanka (Ipress Center-Vác), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győri Audi ETO KC)

jobbszélsők: Kovacsicz Mónika (FTC-Rail Cargo Hungaria), Bódi Bernadett (Győri Audi ETO KC)

jobbátlövők: Tomori Zsuzsanna (Győri Audi ETO KC), Planéta Szimonetta (Győri Audi ETO KC)

irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO KC), Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria)

beállósok: Szamoránsky Piroska (FTC-Rail Cargo Hungaria), Mayer Szabina (Fehérvár KC)

balátlövők: Zácsik Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria), Triscsuk Krisztina (Dunaújvárosi Kohász KA), Bulath Anita (Dunaújvárosi Kohász KA), Hornyák Dóra (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szekeres Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria)

balszélső: Erdősi Ildikó (Siófok KC)