Továbbra is százszázalékos a Fradi női kézicsapata

Továbbra is százszázalékos a Ferencváros a női kézilabda NB I-ben, miután szerdán tíz góllal győzött a Dunaújváros otthonában. Eredmények!

A hazaiak közül Kovács Anna, a vendégektől Szikora Melinda és Kovacsics Anikó hiányzott a rangadón.

A Dunaújváros több mint hat és fél perc után dobta első gólját, de Bíró Blanka, Marija Jovanovic és Lukács Viktória vezérletével az FTC akkor már 6-0-ra vezetett. Csapatuk ezt követően hét percig nem talált a hálóba, de a különbség nem csökkent számottevően. A folytatásban megint 6-0-s sorozatot produkált a Ferencváros, így már 11 góllal vezetett, és ennyi volt a különbség a szünetben is.

A második félidő elején alaposan visszaesett a vendégek lendülete, így csökkentette hátrányát a házigazda (15-21). Az idény végén távozó holland Laura van der Heijden góljaival újra elhúzott a fővárosi együttes, és végül a vártnál is magabiztosabban győzött.

Az MTK-Alba Fehérvár mérkőzés a 13. percben félbeszakadt, mert az Elektromos-csarnokban áramszünet volt, és az illetékesek hosszas várakozás után sem tudták elhárítani a műszaki hibát. A találkozót csütörtökön játsszák újra.

A Győri Audi ETO KC-Kecskemét mérkőzés a vendégcsapat utazási nehézségei miatt 45 perccel később kezdődött.