Sima ETO-győzelem a szezon első rangadóján

Negyven percig állta a sarat a Ferencváros a Nora Mörkkel megerősített Győrrel szemben.

A címvédő Győri Audi ETO KC kiváló második félidei játékával 28-19-re legyőzte a vendég FTC-Rail Cargo Hungaria csapatát a női kézilabda NB I szombati rangadóján, és ezzel már most óriási lépést tett az aranyérem megszerzése felé. Mivel ebben az idényben nem rendeznek külön döntőt vagy rájátszást, ezért különösen fontos volt a két elitcsapat mostani összecsapása is, pedig még csak a második fordulónál jártak az együttesek. A hazaiaknál Tomori Zsuzsa, a vendégeknél Zácsik Szandra - azaz két kiváló válogatott átlövő - hiányzott.

Az első félidő nagy részében kisebb meglepetésre a hazaiak üldözték riválisukat. Egy rövid szakaszt leszámítva - amikor 3-5 után 7-5-re meglépett a címvédő - a Ferencváros akarata érvényesült, javarészt egy-két góllal vezetett a gólveszélyes Nerea Pena és a kapus Szikora Melinda vezérletével. A vendégek kapusa előbb ziccerben, majd büntetőből védte ki Görbicz Anita lövését.

A második félidő elején fordított az ETO, Kari Aalvik Grimsbö teljesítménye feljavult a kapuban, így aztán a 40. percben 18-15 volt az állás. Időt kértek a vendégek, ám nem igazán sikerült megtörni a hazaiak lendületét. Negyedórával a vége előtt 20-17 volt az állás, a különbség pedig tovább nőtt, Pena büntetőjét Kis Éva kivédte. Ráadásul az éppen Győrtől igazolt Kovacsics Anikó - aki eleve kisebb bokasérüléssel vállalta a játékot - kidőlt a sorból, miután Eduarda Amorim rácsúszott a lábára. Megroppant az FTC, támadásban sorra hibázott, és az indulásokból a Győr könnyedén betalált. Az 53. percben, 24-18-nál ismét kénytelen volt időt kérni Elek Gábor, a fővárosiak vezetőedzője, ám hiába. A hajrában, emberelőnye alatt, a Győr 27-19-re meglépett, majd még egy góllal 16-6-ra megnyerte a második félidőt.

A fölényes sikerrel a Győr óriási lépést tett az aranyérem megszerzése felé. A bajnokságban a két csapat majd márciusban találkozik ismét. A mérkőzés után Elek Gábor a Ferencváros vezetőedzője elmondta, 40 percig lehet elégedett a játékkal a találkozó utolsó 20 percéből viszont tanulniuk kell. Ambros Martinnak felemás érzései vannak a meccs után, hiszen az első félidő nem sikerült jól a hazaiaknak, a második harminc perc viszont a spanyol tréner szerint is tökéletesre sikerült. Az alábbi videóból az is kiderül, hogy a Győr friss igazolás Nora Mörk, hogy érezte magát első rangadóján.