Meghajolt az Érd, Győr-Fradi finálé jön

A tavalyi ezüstérmes Győr a bajnoki elődöntő csütörtöki visszavágóján is nyerni tudott az Érd Arénában, így kettős sikerrel jutott a fináléba, ahol a Ferencváros lesz majd a riválisa.

Álmosan kezdett az ETO pár nappal a hetesekkel elveszített BL-döntő után, a házigazda Érd 6-1-re, és 8-4-re is vezetett az elején. Aztán fokozatosan pörgött fel a Győr, és döntetlenközelben volt, de az orosz jobbátlövő, Julija Havronyina fantasztikus időntúli szabaddobásával végül 14-12-vel vonulhattak a szünetre a csapatok.

A második felvonás ötödik percében Görbicz Anita büntetője után már a vendégeknél volt az előny (16-17), és a folytatásban már nem is engedték azt vissza az ellenfélnek. Görbiczhez hasonlóan Kovacsics Anikó is öt góllal zárt. A másik oldalon Klivinyi Kinga és Katarina Krpez villogott a leginkább.

A két együttes egy hónap alatt harmadszor találkozott egymással: az április 24-i első mérkőzésen 42-26-ra, míg május 1-jén a Magyar Kupa fináléjában 33-27-re nyert a Győr.

Bajnoki elődöntő, 2. mérkőzés:
Érd-Győri ETO 24-27 (14-12)

Legtöbb gól: Klivinyi 5, Krpez 5, Signaté 4, Havronyina 4, ill. Görbicz 5, Kovacsics 5, Groot 4, Amorim 4.

Továbbjutott: a Győr kettős győzelemmel, 69-50-es összesítéssel.

A másik elődöntőben: Debrecen-FTC 25-26 (11-14). Tj.: az FTC 57-49-cel.