Legyőzte a Győr a Fradit a kupaelődöntőben

Elsőként a Győri Audi ETO KC jutott be a női kézilabda Magyar Kupa fináléjába, miután a szigetszentmiklósi négyes döntőben legyőzte a Ferencvárost.

A sikerrel a 2005 óta mindig diadalmaskodó győrieknek megmaradt az esélyük, hogy az örökrangsorban beérjék a 12 elsőséggel éllovas Vasast.

A sorsolás szeszélye folytán a címvédő Győr és a bajnok FTC már az elődöntőben találkozott. A Bajnokok Ligája április eleji negyeddöntőjében az ETO mindkét meccsen nagy különbséggel győzte le fővárosi riválisát, és összesítésben 71-41-gyel került az egy hét múlva esedékes budapesti négyes döntőbe.

A szombati találkozót a spanyol Nerea Pena három góljának köszönhetően az FTC kezdte jobban, de a Győr 3-3-nál egyenlített. A Ferencváros egy ideig tartotta a lépést legnagyobb hazai riválisával (6-6), amely azonban az első félidő felénél - Yvette Broch és Heidi Löke eredményességének köszönhetően - négy góllal ellépett (11-7), és ezt a különbséget Görbicz Anita találataival a szünetig megőrizte. A térfélcserét követően egy ideig nem változott számottevően a játék képe, és így a különbség sem (23-18). A hajrát szorossá tudta tenni a Ferencváros (25-24), de az egyenlítésre nem volt ideje és lehetősége.

A Győr 2005 óta - sorozatban - szerezte mind a 11 MK-diadalát, és az FTC is 11-szeres kupagyőztes (1967 és 2003 között). Vagyis a szombati győztesnek maradt esélye, hogy beérje a 12-szeres kupagyőztes Vasast.

Tippmix Török Bódog női Magyar Kupa, négyes döntő (Szigetszentmiklós), elődöntő:
Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 25-24 (15-11)