Hengerelt a Fradi - reakciók, tabella

13 góllal voltak jobbak a zöld-fehérek.

A Ferencváros 13 góllal győzött a Dunaújváros vendégeként a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén. A mezőny legeredményesebb játékosa a fővárosiak válogatott irányítója, Kovacsics Anikó volt 12 találattal.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–36 (8–13)
Dunaújváros, 700 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
DUNAÚJVÁROS: Tomasevics – Grosch, Szekerczés 3 (1), Cifra, Sirián 3, Ferenczy 4, Kazai 2.
Csere: Csapó (kapus), Szalai 3, Nick, Klujber 5, Dombi, Molnár B. 1, Bouti 2.
Edző: György László
FERENCVÁROS: Bíró – Lukács 1, Pena 6, Kovacsics 12 (7), Snelder 3, Háfra N. 3, Schatzl Nadine 3. Csere: Szemerey (kapus) 1, Malovics 2, Hornyák D., Mészáros, Faluvégi, Márton G. 5.
Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–0. 12. p.: 4–3. 15. p.: 4–6. 26. p.: 6–10. 42. p.: 14–20. 47. p.: 17–25. 54. p.: 20–30
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/7

MESTERMÉRLEG
György László: – A második félidő alatt sebességben nem tudtuk felvenni a versenyt a Ferencvárossal, ezért a védekezésünk és a támadójátékunk is szétesett. Könnyű gólokat kaptunk, amelyeket előzetesen szerettünk volna elkerülni. Több gyenge teljesítmény volt ma a csapatban, és kevesebb jó. Nincs időnk szomorkodni, szombaton egy hasonló, vagy még nehezebb mérkőzés vár ránk, dolgozunk tovább.
Elek Gábor: – Az első félidőben a rengeteg kihagyott helyzettel nagyon nehézzé tettük magunknak a mérkőzést. Szünet után, amikor kicsit könnyebben tudtunk gólokat lőni, akkor könnyebben is kaptunk. Súlyban, magasságban, minőségben többek voltunk ma a Dunaújvárosnál, és ezáltal a záró tíz-tizenöt percben fel tudtuk őket őrölni.