NŐI KÉZILABDA NB I

GYŐRI AUDI ETO KC–FTC RAIL CARGO HUNGARIA 39–33 (18–11)
Győr, 5322 néző. Vezette: Andorka M., Hucker
GYŐR: Leynaud – Bódi 1, V. Kristiansen 2, Groot 7, Brattset 2, E. Amorim, Görbicz 9 (4).
Csere: Kiss É., Grimsbö (kapusok), A. Hansen 2, S. Oftedal 7, Pintea 8, Knedlíková 1.
Edző: Danyi Gábor
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA: Bíró B. – Lukács V. 6, Klujber 3, Kovacsics 4, Mészáros R. 1, Háfra N. 4, Schatzl Nadine 4.
Csere: Szemerey, Szikora (kapusok), Horváth D., Klivinyi, Pena 5 (2), Faluvégi D. 2, Márton G. 4.
Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 10. p.: 6–3. 14. p.: 6–6. 20. p.: 11–6. 27. p.: 15–10. 34. p.: 19–16. 40. p.: 22–19. 47. p.: 29–24. 53. p.: 33–28. 56. p.: 35–30
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2

MESTERMÉRLEG
Danyi Gábor: – Nagyon jó, színvonalas mérkőzést játszottunk a kitűnő Ferencvárossal, amelyik az első félidő után sem adta fel a mérkőzést, és egészen a befejezésig jó tempót tudott diktálni. Nekünk a szünet után volt egy kis visszaesésünk, de nagyon örülök, hogy ekkor több ízben jól meg tudtuk játszani új beállósunkat, akinek nagyon sikeres volt a bemutatkozása. Nagyon reméljük, hogy a mérkőzés elején sajnálatos sérülést szenvedő Eduarda Amorim hamarosan újra rendelkezésünkre állhat.

Elek Gábor: – Teljesen megérdemelt az ETO győzelme, a mérkőzés pozitívumokat és negatívumokat egyaránt hozott szempontunkból. A védekezésünkre rányomta bélyegét, hogy még keveset tudtunk együtt dolgozni, a támadójátékunk a második félidőre feljavult, és ekkor eredményesen játszottunk. Ereje csapatomnak, hogy az ellenfél sebességét fel tudta venni, csupán mindkét játékrész hajrájában volt jobb az ETO. Teljesen elégedettek nem lehetünk, de sok biztató jelet tapasztaltam csapatom produkciójában.