A Győr legyőzte a magyar bajnokot a Szuperkupában

A címvédő Győri Audi ETO KC nyerte a női kézilabda Magyar Szuperkupát, miután 29-24-re legyőzte a bajnoki aranyérmes FTC-Rail Cargo Hungaria csapatát.

Magyar Szuperkupa (Győr):
Győri ETO KC-Ferencváros 29-24 (14-11)
Góllövők: Löke 6, Sulland 6, Korsós 5, Tóth 4, Kovacsics 3, Groot 3, Tomori 1, Broch 1, illetve Pena 6, Kovacsicz 5, Szucsánszki 4, Hornyák 4, Lukács 2, Schatzl 2, Szamoránsky 1.

Az előző idényben az FTC nyerte az NB I-et, a Magyar Kupát pedig a Győr, a tavaly első alkalommal kiírt Szuperkupában pedig szintén az ETO diadalmaskodott. Mindkét edző, Ambros Martin és Elek Gábor is hangsúlyozta: most fel tudják mérni, miként sikerült a nyári felkészülés, és az új játékosok mennyire tudtak beilleszkedni a csapatba. A magyar bajnokság a jövő héten indul, amellett az FTC a Bajnokok Ligája főtáblájára készül, a riválisnak BL-selejtezőt kell vívnia két hét múlva.

Eleinte minden FTC-találatra jött válasz, majd amikor megtört ez az ütem, a 8. percben, 4-6-nál időt kért a Győr. Kovacsicz is remekelt, sorra dobta a gólokat, majd lassan összeállt a hazaiak védelme.

A 14. percben a 24. születésnapját ünneplő Kovacsics egyenlített (7-7), ekkor a fővárosiak szerették volna rendezni soraikat, de sok hibával játszottak. Amikor pedig büntetőt, valamint az újra lövetett hétméterest is kihagyták, ráadásul gólt kaptak, Elek megint időt kért. A szünetre háromgólos előnyt szerzett a címvédő.

A fordulást követően még nagyobb lett a különbség, és az FTC erejéből sokáig csak arra tellett, hogy ne szakadjon le komolyan. A cserék új lendületet adtak a vendégeknek, és negyedórával a vége előtt 22-20-ra zárkóztak fel. Csakhogy a győriek is cseréltek, és a kapus Kiss vezetésével az 55. percre 27-22 lett az állás. Az ETO a hajrában kevesebbet hibázott, és megérdemelten tartotta otthon a trófeát.