Méltó ellenfele volt válogatottunk az olimpiai bajnoknak

A magyar válogatott 24-21-re kikapott az olimpiai címvédő és házigazda Dánia csapatától a férfi kézilabda Bygma Kupa felkészülési torna első fordulójában, csütörtökön.

Javier Sabaté szövetségi kapitány együttese bátor támadójátékot és szervezett védekezést mutatott be, félidőben ez kétgólos vezetést jelentett a mieinknek.

Fordulás után már néggyel is elléptünk, de a dánok a 44. percben egyenlítettek (15-15). Bánhidi Bencét később egy vélt szabálytalanság miatt – tévesen – azonnali piros lappal kiállították a játékvezetők, miközben a dán védő Oscar-díjas alakítással játszotta el a faultot, később Sabaté kapitányt is elküldték a padtól.

Jamali Iman kettős emberhátrányból is betalált, az olimpiai bajnok Dánia végül három góllal megnyerte a meccset.

Férfi Bygma Kupa, Dánia, 1. forduló:
DÁNIA-MAGYARORSZÁG 24-21 (8-10)
Aalborg, játékvezetők: Kliko, Johansson (svédek).
DÁNIA: N. Landin 1, Green (kapusok), Andersson, Damgaard 4, Hald, M. Hansen 5 (3), Kirkelökke, M. Landin 3, Lindberg 1, Mensah Larsen, Mortensen, Möllgard 1, Nöddesbo, M. Olsen 4, Söndergaard 1, Svan 1, H. Toft Hansen 3, R. Toft Hansen 1. Szövetségi kapitány: Gudmundur Gudmundsson.
MAGYARORSZÁG: Mikler, Fazekas, Borbély (kapusok), Ancsin 2, Bánhidi 3, Bodó 2, Császár 2, Gulyás, Harsányi 5 (3), Iváncsik G., Jamali 1, Juhász, Ligetvári 1, Nagy L. 5, Schuch, Szöllősi Sza., Zubai. Szövetségi kapitány: Xavi Sabaté.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3.