Férfi kézi-vb: Most sem botlottak a dánok

Meglepetés az első félidőben.

Dánia válogatottja hat góllal legyőzte Egyiptom csapatát a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének hétfői játéknapján, a magyar érdekeltségű herningi csoportban.

Az észak-afrikaiak az első félidőben 5-4-re vezettek, de a társházigazdák egy 4-0-s sorozattal fordítottak. A szünetig nagy meglepetésre csupán 16 gól született, és azt követően is szoros volt az állás. A dánok a hajrában egy 4-1-es szériával biztosították győzelmüket.

Az eredmény azt jelenti, hogy a magyaroknak szerda délután szurkolniuk kell Tunéziának, hogy ne kapjon ki Egyiptomtól. Amennyiben a magyar válogatott vereséget szenved az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiától, az egyiptomiak viszont nyernek, akkor a gólkülönbség dönt Magyarország és Egyiptom között.

Dánia a hétfői sikerrel biztosította helyét az elődöntőben, a norvégoknak ehhez szerdán 18 órától le kell győzniük a magyarokat.

A kölni I. csoportban a másik társházigazda németek az első perctől rendkívül kiélezett meccsen egy góllal legyőzték a horvátokat, így eldőlt, hogy a címvédő franciákkal együtt a négy közé jutottak.

A csoportok első és második helyezettjei az elődöntőbe jutnak, a harmadikok az ötödik helyért, a negyedikek pedig a hetedik helyért játszanak.

Eredmények, középdöntő, 3. játéknap:

I. csoport (Köln):
Németország-Horvátország 22-21 (11-11)
Spanyolország-Brazília 36-24 (19-13)

Az állás: 1. Németország 7 pont (105-86), 2. Franciaország 7 (113-99), 3. Spanyolország 4 (117-105), 4. Horvátország 4 (101-97), 5. Brazília 2, 6. Izland 0

II. csoport (Herning):
Dánia-Egyiptom 26-20 (9-7)
Norvégia-Svédország 30-27 (17-14)

Az állás: 1. Dánia 8 pont, 2. Svédország 6 (122-107), 3. Norvégia 6 (122-109), 4. Magyarország 3, 5. Egyiptom 1, 6. Tunézia 0