Férfi kézi-vb: második meccsét is elveszítette a magyar válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott 31-28-ra kikapott az Európa-bajnoki bronzérmes Horvátország csapatától a franciaországi világbajnokság C csoportjának második fordulójában, szombaton Rouenban.

Támadásban és védekezésben is több hibát elkövetett a magyar együttes az első félidőben. Ezzel együtt háromgólos előnyt alakított ki (6-3), amit tíz percen keresztül megőrzött, sőt növelni is tudott (11-7), de a horvátok a szünet előtt három perc alatt egyenlítettek (11-11).

A második felvonás elején egy ideig tartotta magát Javier Sabaté szövetségi kapitány együttese (18-19), de a remekül felkészített horvátok végül magabiztos sikert arattak.

A mérkőzésen nem játszott a magyarok csapatkapitánya, Nagy László, akinek a bokája pénteken a németek elleni találkozón sérült meg.

A magyar válogatott az első csoportmeccsét pénteken 27-23-ra veszítette el az Európa-bajnok és olimpiai bronzérmes németekkel szemben, következő ellenfele pedig Chile csapata lesz hétfőn 17.45-től.