Férfi kézi-vb: magabiztosan győztük le a szaúdiakat

Egy percig sem volt kétséges a magyar férfi kézilabda-válogatott diadala.

A magyar válogatott felszabadult játékkal 37-24-re verte Szaúd-Arábia csapatát a franciaországi Rouenben zajló kézilabda-világbajnokság délutáni mérkőzésén.

Az előző, Chile elleni mérkőzéshez képest sokkal könnyebb dolga volt Xavi Sabaté fiainak, az ellenfél csak 4–0 után talált be először és ezután sem került nagyon közelebb a magyar csapathoz. A szaúdiak mindhárom kapusukat bevetették, ám al-Szaid, Mohammad al-Szalem és al-Mutairi sem tudták igazán feltartóztatni a magyar góllövőket. Magyar részről főleg Császár Gábor lőtte be magát, ő kilenc találatig jutott.

A második félidőre hétgólos előnnyel fordultunk, ezért a szaúdiak minden mindegy alapon hét mezőnyjátékossal próbálkoztak támadásban, de Gulyás labdaszerzéseket követően egy perc alatt kétszer is betalált az üres kapujukba, amivel végleg elúszott az ázsiai csapat összes reménye. Az utolsó percekben már nyugodtan kézilabdázhatott a magyar válogatott, Xavi Sabaté pedig minden játékosának lehetőséget biztosított a játékra.

Újabb győzelmével a C-csoportban a negyedik fordulót követően két győzelemmel és két vereséggel állnak a mieink. A csoportkör utolsó mérkőzését Fehéroroszország ellen vívjuk pénteken 20.25-től.

Férfi világbajnokság, C-csoport, Rouen, 4. forduló:
SZAÚD-ARÁBIA–MAGYARORSZÁG 24-37 (10-17)

SZAÚD-ARÁBIA: al-Szaid – al-Abdulali 3, Mahdi al-Szalem 2, Modzstaba al-Szalem 2, al-Dzsanabi 2, al-Obaidi, al-Rahi 1. Csere: Mohammad al-Szalem, al-Mutairi (kapusok), al-Zaer 1, al-Abasz 1, al-Mohszin 7, al-Hadravi 4, al-Abbasz 1, Szaid. Szövetségi kapitány: Nenad Kljaic
MAGYARORSZÁG: Mikler – Gulyás 4, Balogh Zs. 1, Lékai 4, Szöllősi Sz. 2, Bodó 2, Juhász Á. 3. Csere: Fazekas (kapus), Schuch, Ligetvári 1, Császár 9, Harsányi 1, Dzsamali 2, Ancsin 2, Bánhidi 4, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Xavier Sabaté
Kiállítások: 4 perc, ill. 4
Hétméteresek: 0/1, ill. 4/5