Férfi kézi-vb: kicsikarták nekünk a továbbjutást a szaúdiak

Szaúd-Arábia legyőzte Chilét, így esti mérkőzésének eredményétől függetlenül a magyar válogatott már nyolcaddöntős!

Szaúd-Arábia válogatottja 26-25-re legyőzte Chile együttesét a franciaországi férfi kézilabda-világbajnokság C-csoportjának ötödik, utolsó fordulójában pénteken, ezzel eldőlt, hogy a magyar csapat biztosan továbbjut a nyolcaddöntőbe.

Az első félidőben a közel-keleti együttes két góllal ellépett (11-9), a dél-amerikaiak azonban egyenlítettek (13-13). A második felvonásban Chile vezetett két találattal (18-20), de ezt követően a szaúdiak sorozatban ötször voltak eredményesek (23-20).

A fordulatos meccs hajrájában ismét egyenlő volt az állás (25-25), a győztes gólt azonban a közel-keletiek szerezték meg. Mindez azt jelenti, hogy a magyar válogatott a 20.45-kor kezdődő Fehéroroszország elleni találkozó eredményétől függetlenül továbbjutott a nyolcaddöntőbe és egy döntetlen is elegendő számára a C-csoport harmadik helyéhez.

A D-csoportban az argentinok fölényesen legyőzték Bahrein együttesét, de egyik csapat sem jutott a 16 közé.

Katar-Dánia 20.45

A hatcsapatos csoportok első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe, az ötödik és a hatodik az alsóházban az Elnök Kupáért folytathatja szereplését.