Kézi MK: Összejött az álomdöntő, a Szeged sem hibázott

A Tisza-partiak a Tatabányát múlták felül.

MOL-Pick Szeged-Tatabánya 28-20

A Debrecenben zajló férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének második elődöntőjét a MOL-Pick Szeged a Tatabányával vívta.

Az egykor a Szegedet erősítő Vranjes góllal bosszantotta a Tisza-partiakat, ezzel 3-2-re vezetett a Tatabánya. A Tisza-partiak fokozatosan szakították le magukról ellenfelüket, Bodó átlövésével már 14-9-re húzott a csongrádi alakulat.

Az első félidő végeredményét Balogh Zsolt állította be, a válogatott játékos hatodik alkalommal járt túl a tatabányai kapus eszén (16-10).

Kézi MK: egy darabig ráncigálták a veszprémiek bajszát " KÉZILABDA › Férfi NB I

A debreceni férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntője a Veszprém-Csurgó mérkőzéssel kezdődött. A találkozó favoritjának a veszprémiek számítottak, ám a csurgóiak nem igazán foglalkoztak az esélyekkel, hiszen Faluvégi góljával már 7-4-re vezettek. A folytatásban a veszprémiek folyamatosan csökkentették a hátrányukat, Marguc találatával először vezetett a BL-ben edződő alakulat (12-11).

A pihenőt követően sem lassított Pastor együttese, 5-0-s szériával nyitott a gárda. Matic fiai a második félidő első felében nem tudták áttörni a szegedi védőfalat, Rosta Miklós törte meg a jeget a 43. percben (21-11).

A meccs végén az volt az egyetlen kérdés, hogy kétszámjegyű különbségen belülre tudnak-e jönni a tatabányaiak. Ez végül összejött a Tatabányának, a végeredményt Rosta állította be.

Az álomdöntő, vagyis a Veszprém-Szeged találkozót szombaton 14.15-kor kezdődik. Előtte a bronzéremért a Csurgó és a Tatabánya csap össze egymással, ez az összecsapás 11.45-kor rajtol.