Férfi kézilabda NB I - Harmadszor bajnok a Szeged

"Hol a csapatunk?" - skandálták kórusban a veszprémi szurkolók

A MOL-Pick Szeged nyerte a férfi kézilabda NB I-et azt követően, hogy vasárnap a döntő visszavágóján 29-26-ra kikapott a címvédő Telekom Veszprém otthonában, de összesítésben egyetlen góllal, 58-57-re jobbnak bizonyult riválisánál.

A múlt szombati első mérkőzést 32-28-ra nyerte a Szeged. A visszavágó 17. percében még hat góllal vezetett a vendégcsapat, majd az 55. percben már a hazaiak álltak jobban hárommal, végül mégis a szegediek örülhettek. Legutóbb erre 11 éve volt példa. A Szeged 17 ezüstérem mellett fennállása harmadik bajnoki címét szerezte, a 25-szörös bajnok Veszprém pedig tizedik alkalommal lett második az élvonalban.

Eredmény, döntő, visszavágó:
Telekom Veszprém - MOL-Pick Szeged 29-26 (14-17)
gólszerzők: Tönnesen 5, Gajic, Nenadic, Manaszkov 4-4, Ilic, Jamali, Blagotinsek 3-3, Nagy L. 2, Sulic 1, illetve Bodó 7, Sostaric, Skube 4-4, Källman 3, Thiagus Petrus, Sigurmannsson 2-2, Bánhidi, Blazevic, Srsen, Zsitnyikov 1-1

A párharcot 58-57-es összesítéssel a Szeged nyerte.

A Veszprém távozó játékosai közül Schuch Timuzsint, illetve a horvát Renato Sulicot és Mirko Alilovicot benevezték a meccsre, a spanyol Cristian Ugaldét nem. Sérülés miatt Lékai Máté, Győri Mátyás, valamint a francia William Accambray és a svéd Andreas Nilsson hiányzott, sőt Ancsin Gábor és a szlovén Gasper Marguc sem volt a keretben.

A szegediek közül a távozó spanyol José Manuel Sierra, az orosz Szergej Gorbok, a horvát Ivan Srsen és a brazil Thiagus Petrus ott volt a pályán, a korábbi csapatkapitány, Zubai Szabolcs ezúttal sem. Őt az első meccs előtt a szegediek nem búcsúztatták el ünnepélyesen, a veszprémi klub részéről viszont ezúttal Gulyás Péter utánpótlás-szakágvezető megtette ezt. A spanyol Pedro Rodríguez taktikai okok miatt hiányzott a vendégektől.

Ahogyan a finálé első mérkőzését, úgy a visszavágót is a Szeged kezdte jobban (1-5). A vendégek hatékonyabban védekeztek, Sego remekül védett, társai pedig a gyors ellenakcióikat gólra váltották, így a hazaiak vezetőedzője, Ljubomir Vranjes kevesebb mint hét perc után időt kért.

A rövid pihenő után sem változott a játék képe, és az első félidő felénél már tíz gól volt a szegediek előnye összesítésben (4-10).

"Hol a csapatunk?" - skandálták kórusban a veszprémi szurkolók, akik korábban ébresztőt kiáltottak, később pedig még kritikusabbá váltak. Kedvenceik az egyre keményebb, feszültebb meccs 18. percében némileg magukra találtak, de ezzel csak azt tudták elérni, hogy ne növekedjen tovább a hátrányuk, amely három gól volt a szünetben (14-17).

A második félidőt lendületes játékkal, sokkal hatékonyabb védekezéssel, nagy akarással kezdte a címvédő Veszprém, amelynek kapujában a csereként beállt Mikler Roland több bravúrt is bemutatott. Csapata a második felvonás 12., vagyis a párharc 102. percében vezetett először (20-19), és ismét élvezhette drukkerei biztatását. A szegediek több mint hét percig nem találtak be, majd Bodó Richárd négy góljával igyekeztek tartani a lépést ellenfelükkel (24-23).

Kevesebb mint hat perccel a vége előtt Schuch Timuzsin piros lapot kapott, majd a veszprémiek előnye három gólra nőtt és emberelőnyben játszhattak. Bodó Richárd, majd az orosz Dmitrij Zsitnyikov is betalált szegedi részről, majd a norvég Kent Robin Tönnesen két gólja következett (28-25).

Az utolsó percben ismét Bodó, illetve a túloldalon Tönnesen volt eredményes, és mivel az elképesztően izgalmas végjátékban több gól nem született, a Szeged vereséggel lett bajnok.