Sego-parádéval parázs döntetlen a Szeged-Löwenen

Felemás mérkőzéssel nyitotta a MOL-Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2016-17-es idényét: négy gólos hátrány után nyerhetett volna a Pastor-legénység, ám végül iksz lett a vége.

Jól kezdett a nyáron alapos keretváltozáson átmenő, Sego, Sostaric, Balogh, Skube, Gorbok, Källmann, Bánhidi felállásban pályára lépő Pick, Szergej Gorbok életerős átlövéseinek hála néhány perc elteltével már éljenzésbe kezdhetett a csordultig telt csarnok. Azonban a Mads Mensah Larsent nélkülöző Löwen a kezdeti lassúság után az első félidő közepére magához vette a kezdeményezést, a német bajnok kapujában a friss igazolás Andreas Palicka brillírozott, miközben a támadójáték Andy Schmid kiváló passzainak köszönhetően gördülékenyen ment – a hazai gárda sokáig nem találta az ellenszerét a hétjátékosos, kétbeállós játéknak, Schmid és Hendrik Pekeler mellett ráadásul a Barcelonából érkező Gudjor Valur Sigurdsson is sikerrel célozta Marin Sego hálóját.

9-5-ös mannheimi vezetésnél, a 15. percben Juan Carlos Pastor időt kért, majd elkezdte forgatni csapatát: Denis Buntic, majd Matej Gaber és Bodó Richárd pályára lépése  szerencsére jótékony hatással volt a Szegedre, s ugyan a gyermeteg hibák nem tűntek el (sem Jonas Källmann, sem Thiagus Petrus nem tudott az üres kapuba találni, emellett amolyan szegediesen kimaradt két büntető is), Sego ziccereket hárított, ez pedig a feljavuló védekezéssel párhuzamosan a félidő végére vezetést eredményezett.

A 13-12-es fordulást követően Sego védéseivel jelezte, kielcei formáját átmentette az új idényre is. Gyors gólváltásoknak hála sokáig fej-fej mellett haladtak a felek, mind a kékek, mind a sárgák próbálták érvényesíteni saját akaratukat, ellépniük egyiküknek sem akaródzott. Az egyéni villanások (Balogh, Skube, Källmann) és robosztus küzdés az utolsó hét percre fordulva Tisza-parti fórt eredményezett (25-24), majd az 55. minutumban egy kétes szituációnál – a játékszer az oldalvonalon túlra pattant, előbb a Löwennek, majd a Szegednek ítélték a labdát a játékvezetők – a vendégek kapusa, Mikael Appelgren kapott kétperces kiállítást, ez az ítélet Sego újabb emberfeletti bravúrjával és a szemtelenül fiatal Sandro Obranovic magára találásával karöltve már-már eldöntötte a kiélezett összecsapást. Jacobsen mester időkérése után a jobbszélső Patrick Groetzki remeklésével a sír széléről visszakapaszkodott a Löwen, három másodperccel a vége előtt, egygólós Pick-előnynél Kim Ekdahl du Rietz bombázta ki a felsőt.

Az egy ponttal a vendégek lehetnek elégedettebbek, a Pastor-legénység kicsivel több odafigyeléssel  itthon tarthatta volna a győzelmet. Jövő szombaton Zágrábban javíthat az együttes (20:00); amennyiben Marin Sego klasszisa mellé némi friss kreativitás társul, sikerrel veheti az újabb akadályt a Pick.