Párizsban is kikapott a világválogatottól a Veszprém

Két hosszú góltalansági széria is gátolta a Veszprémet a PSG ellen.

Miután hét napja a Veszprém Arénában 28-27-es győzelmet aratott a PSG, ezért a világválogatottnak is beillő francia csapat magabiztosan várhatta saját pályáján a Telekom Veszprém elleni „visszavágót” a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 8. fordulójában. Ennek megfelelően – egy 90 másodperces támadásnak – és egy 2-0-s kezdéssel a PSG ragadta magához a kezdeményezést, az első tíz perc a párizsiak jobbátlövőjéről, Luka Stepancicról szólt.

A Veszprém a félidő közepére megfordította a meccset, ám hiába vezetett 10-8-ra Nagy László és Andreas Nilsson jól működő játékkapcsolatának köszönhetően a bakonyi csapat, a szünetre az egész mérkőzésen nagyszerű formában védő veterán Thierry Omeyer vezérletével a PSG vonulhatott előnnyel.

A második félidőre kapust cserélt a Veszprém, a pályára lépő Mikler Roland az elején hét percig nem kapott gólt, így 15-14-re fordított Xavi Sabaté együttese. Ekkor azonban jött egy újabb gólcsend, mely során Omeyer heteseket védett, valamint az addig gólképtelen Uwe Gensheimer számos könnyű gólt szerzett a PSG remek védekezése nyomán. A német szélső hét perc alatt négy gólt szerzett, és az utolsó tíz percre behozhatatlan előnyre tett szert csapatával (24-17).

Az utolsó tíz percben kozmetikázott ugyan a Veszprém az eredményen, ám 28-24-es veresége pontosan annyi pontot hozott a konyhára, mint az egy héttel ezelőtti 28-27-es… Vereségével a magyar csapat gyakorlatilag elbúcsúzhat a csoport első és második helyétől, hátránya immár hat-hat pont a Barcelonával és a PSG-vel szemben.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 8. forduló
„A” csoport
PSG-Telekom Veszprém 28-24 (14-12)
Stade Pierre de Coubertin, 2800 néző
Gólszerzők: Gensheimer 6, N. Karabatic, Stepancic 5-5, M. Hanssen 4, Abalo, Remili 3-3, L. Karabatic, Möllgaard 1-1, ill. Pálmarsson 5, Nagy L. 4, Kopljar, Marguc, A. Nilsson 3-3, Ilic, Iváncsik G. 2-2, Lékai, Ugalde 1-1