Parádé! Óriási csatát nyert a kézilabda BL-ben a Szeged

Zseniális mérkőzésen diadalmaskodtak.

A jól hajrázó MOL-Pick Szeged 30-28-ra legyőzte a vendég horvát PPD Zagreb csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, így megerősítette ötödik helyét a csoportban. Férfi

Bajnokok Ligája, csoportkör, 13. forduló, A csoport:

MOL-Pick Szeged - PPD Zagreb (horvát) 30-28 (11-15)

Az edzőváltáson átesett vendégek az elmúlt időszakban egyre jobb formában játszottak, és ezt Zlatko Saracevic tanítványai most bizonyították is. Együtt haladt a két csapat 4-4-ig úgy, hogy a szegedieknek mindig egyenlíteniük kellett. A folytatásban elléptek a horvátok, és magabiztosan őrizték két-három-négy gólos előnyüket. A második félidőt jobban kezdték a Tisza-partiak, és amikor a 42. percben feljöttek 19-18-ra, időt kértek a vendégek. A hazaiak lendülete így is megmaradt, hét perccel később pedig már - először a mérkőzésen - vezettek (23-22). A Zágráb nem roppant meg, és innen váltott vezetéssel folytatódott a küzdelem. A hajrában a Szeged jobban összpontosított, sorozatban négyszer betalált, még Sierra kapus is eredményes volt, aki egész pályás gólt dobott az ellenfél üresen hagyott kapujába.

Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 20 pont/12 mérkőzés, 2. Barcelona (spanyol) 18/13, 3. HBC Nantes (francia) 17/12, 3. , 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 14/12, 5. MOL-Pick Szeged 13/13, 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 6/12 (322-345), 7. PPD Zagreb (horvát) 6/13 (325-369), 8. IFK Kristianstad (svéd) 6/13 (328-391)

A csoportok első helyezettjei a negyeddöntőbe jutnak. A második helyezettek az alsó ágról, a 3-6. helyezettek pedig a felső ág másik csoportjából kapnak ellenfelet a nyolcaddöntőben.

Vasárnap játsszák: B csoport: Flensburg-Handewitt (német) - Telekom Veszprém 17.00

Így emlékeztek az Újpest meccsén Lázár Bencére - képek " MAGYAR FOCI › Labdarúgó NB I