Női kézilabda Eb - hatalmas meccs volt a Montenegró-Szerbia

Magyarországon játszók parádéztak.

Montenegró válogatottja 28-27-re legyőzte Szerbia csapatát a franciaországi női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének hétfői játéknapján. A Dunaújváros szerb kapusa, Katarina Tomasevic az ellenfél első öt lövéséből kettőt kivédett, de a 11. percben súlyosnak tűnő térdsérülés miatt le kellett cserélni. Ennek ellenére egy 5-0-s sorozattal fordított csapata, és 25 percen keresztül vezetett.

A második félidőben előbb egyenlített, majd egy 4-1-es sorozattal fordított Montenegró, amely izgalmas hajrában végül győzni tudott. A magyar élvonalban játszó szerb légiósok közül a kontinenstorna góllövőlistáját vezető érdi Katarina Krpez-Slezak 13 lövésből 12 gólt szerzett, klubtársa, Jelena Lavko pedig 8/4-es mutatóval zárt.

Eredmények, középdöntő, 3. forduló:
I. csoport (Nantes):
Montenegró-Szerbia 28-27 (12-15)
Oroszország-Dánia 32-21 (14-9)

Az állás: 1. (és már elődöntős) Oroszország 8 pont/4 mérkőzés, 2. Franciaország 5/4, 3. Montenegró 4/4, 4. Svédország 3/4, 5. Szerbia 2/4 (103-104), 6. Dánia 2/4 (99-120)