Női kézilabda BL : hiába vették el a gólt a végén a Fraditól

A norvég bajnok ellen játszottak a zöld-fehérek.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria 27-26-ra legyőzte a norvég bajnok Vipers Kristiansand csapatát vasárnap a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, Érden.

Eredmény,
női Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló, D csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Vipers Kristiansand (norvég) 27-26 (17-14)
a Ferencváros gólszerzői: Kovacsics 7, Snelder 6, Pena, Háfra 5-5, Schatzl 2, Mészáros, Lukács 1-1

A magyar csapatból a nyáron igazolt montenegrói duó, Djurdjina Malovic és Bobana Klikovac, valamint Szikora Melinda hiányzott sérülés miatt.

Jól kezdte a találkozót az FTC, amely a tizedik percben már három góllal vezetett (7-4). A norvégok rendre gyors akciókat vezettek, de Bíró Blanka védései miatt nem tudtak felzárkózni, sőt a magyar együttes 4-0-s sorozata miatt időkérésre kényszerültek (12-6). A Vipers több mint tíz percig nem volt eredményes, de utána egy 4-1-es és egy 4-0-s szériával három gólra csökkentette a hátrányát a szünetig (17-14).

A második félidőben nem tudta megismételni a korábban látott lendületes, pontos játékát az FTC, ezt kihasználva - a Győr korábbi két játékosa, Katrine Lunde és Linn Jörüm Sulland vezérletével - fordított, és a meccs során először vezetett a Kristiansand (23-24). A Ferencváros nyolc percig nem talált a kapuba, viszont öt gólt kapott ebben az időszakban.

Elek Gábor vezetőedző 52 másodperccel a vége előtt, 26-26-os állásnál időt kért. Háfra Noémi gólját nem adták meg belemenés miatt, a norvégok a győzelemért támadhattak, de Kovacsics Anikó labdát szerzett, és egy nagy sprint után beállította a végeredményt.

A vendégcsapat legeredményesebb játékosa Sulland lett hat góllal.

Az egy győzelemmel és egy vereséggel rendelkező FTC jövő vasárnap a német Bietigheim otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.