Női kézil Eb - Nehéz a helyzetünk a románok elleni meccs előtt

Nem biztos, hogy elég lesz a sima a győzelem.

A címvédő norvég női kézilabda-válogatott 13 góllal legyőzte az előző tornán ezüstérmes Hollandia csapatát a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjének keddi játéknapján, Nancyban.

A fölényes norvég siker azt jelenti, hogy a magyar válogatottnak valószínűleg nem elég egyszerűen legyőznie Romániát a szerdai utolsó fordulóban ahhoz, hogy a középdöntő után folytathassa szereplését. Mivel amennyiben a hollandok pontot szereznek a németekkel szemben, a norvégok pedig győznek a spanyolok ellen, a magyarok a csoport harmadik helyét 11, a másodikat 19 gólos sikerrel érhetnék el. Ha a németek legyőzik a hollandokat, még nagyobb különbségű sikerre lenne szükség a továbbjutáshoz.

A csoportokból az első két helyezett az elődöntőbe jut, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat Párizsban. A románok elleni szoros siker csak akkor jelentene továbbjutást Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese számára, ha a norvégok nem győznék le a pont nélküli spanyolokat.

A két évvel ezelőtti Európa-bajnoki döntő résztvevőinek keddi rangadóján az első holland időkérés megelőzte a csapat első gólját, mert a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC irányítója, Stine Oftedal vezérletével nagyszerűen kezdett a címvédő Norvégia. A játék képe a folytatásban sem változott, sokkal gyorsabbak és pontosabbak voltak a skandinávok, így már a szünet előtt eldöntötték a találkozót. Végül 13 góllal nyertek, Hollandia pedig a mezőnyből utolsóként búcsút mondott százszázalékos mérlegének.

Stine Oftedal négy, csapattársai közül az ugyancsak győri Kari Brattset és Veronica Kristiansen is két-két találattal zárt. A meccs egyik legjobbja honfitársuk, Katrine Lunde volt, aki 27 lövésből 13-at védett.

A hollandok győri irányítója, Nycke Groot a vasárnapi fejsérülése miatt ezúttal csupán tíz percet kapott, gólt nem szerzett.

Eredmények, középdöntő, 2. forduló:
II. csoport (Nancy):
Norvégia-Hollandia 29-16 (15-7)
Románia-Spanyolország 27-25 (10-12)

Az állás az utolsó forduló előtt:
1. Románia 6 pont (111-101), 2. Hollandia 6 (101-105), 3. Norvégia 4 (122-105), 4. Németország 4 (111-110), 5. Magyarország 4 (108-117), 6. Spanyolország 0

A szerdai program:
Spanyolország-Norvégia 15.45
Magyarország-Románia 18.00
Hollandia-Németország 21.00

Az I. csoport (Nantes) állása:
1. (és már elődöntős) Oroszország 8 pont, 2. Franciaország 5, 3. Montenegró 4, 4. Svédország 3, 5. Szerbia 2 (103-104), 6. Dánia 2 (99-120)