Közel volt a szegedi bravúr, de a végjáték a Kielé volt

Szinte végig szoros meccset játszott a Mol-Pick Szeged a THW Kiel otthonában, a magyar csapatnak reális esélye volt a továbbjutásra, de a végjátékban rendkívül sokat hibázott a Szeged, amit kegyetlenül kihasznált a német csapat.

Az első, vasárnapi mérkőzésen a Szeged remek hajrával 33–29-re győzött, ám a magyar csapatnak eddig nem volt sikere Kielben: az előző idény negyeddöntőjének visszavágóján 31–23-ra, a 2011-es csoportkörben pedig 34–24-re kapott ki vendégként.

A találkozó a keddi brüsszeli terrortámadás áldozatainak emlékére egyperces gyászszünettel kezdődött.

Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, de a Szeged elsősorban Källman négy góljának köszönhetően tartotta a lépést, sőt, a kilencedik percben már vezetett is. A magyar csapat ezt követően több labdát is eladott, ezeket a németek könnyű gólokkal büntették, így a 13. percben 7–5-re vezettek. A hazaiak kapusa, Landin sorra hárította a lövéseket, még emberhátrányban is jól tartotta csapatát. Amikor pedig a Tisza-partiak voltak hátrányban, ő lőtt egészpályás gólt, ezzel a 18. percre ledolgozta összesített hátrányát a Kiel (11–7). A Szeged játéka egy időkérés után rendeződött, sorozatban három gólt lőtt, így ismét szoros lett a csata. A szünet előtt újból lendületbe jöttek a hazaiak: 15–14-ről visszaállították a négygólos különbséget.

Bombac

A fordulást követően Sierrát Wyszomirski váltotta a szegedi kapuban, ez jó cserének bizonyult, hiszen fontos ziccereket védett a félidő elején, ám Vujin büntetőivel 23–18-ra vezettek a németek. Ezt követően a magyar csapat emberhátrányban is két gólt szerzett, azaz továbbra sem dőlt el a találkozót.

A mérkőzés három-öt gólos különbségen, azaz a kiesés-továbbjutás határán ingadozott. Az utolsó tíz perc 29–25-ről indult, ám a hazaiak olyan iramot kezdtek el diktálni, amelynek kivédésére két időkérés sem volt elegendő. A végjátékban sorozatban ötször volt eredményes a Kiel, miközben a szegediek több hétméterest és ziccert is elhibáztak, ezzel eldőlt a továbbjutás.

THW Kiel (német)–Mol-Pick Szeged 36–29 (18–14)
G: Vujin 9, Ekberg 7, Dissinger 5, Brozovic 4, Dahmke, Duvnjak 3-3, Anic, Canellas 2-2, Landin 1, ill. Bombac, Källman 7-7, Robledo 5, Balogh 3, Blazevic, Mindegía, Thiagus Petrus 2-2, Vranjes 1

Továbbjutott: a Kiel, 65–62-es összesítéssel.

A német csapatra a címvédő spanyol Barcelona vár a negyeddöntőben.

A további program:

szombaton játsszák:
Kielce (lengyel)-Meskov Breszt (fehérorosz) 16.00 (az első mérkőzésen: 32-28)
MVM Veszprém-Motor Zaporizzsja (ukrán) 17.00 (29-24)
Vardar Szkopje (macedón)-Wisla Plock (lengyel) 18.00 (30-30)

vasárnap játsszák:
Flensburg-Handewitt (német)-Montpellier (francia) 17.00 (28-27)
Rhein-Neckar Löwen (német)-PPD Zagreb (horvát), Mannheim 19.30 (24-23)

A negyeddöntő párosítása (1. mérkőzés: április 20-24., visszavágó: április 27.-május 1.):