Könnyedén nyert a Veszprém a Celje ellen

Az MVM Veszprém esélyeshez méltóan legyőzte a vendég Celjét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcadik fordulójában.

Eredmény, 8. forduló, A csoport:

MVM Veszprém-Celje (szlovén) 34-28 (17-15)

A két csapat egy hete Celjében találkozott, akkor a magyar bajnok magabiztos játékkal 30-27-re győzött. Most viszont a szlovének 3-0-s vezetéssel nyitottak, és csak lassan tért magához az előző kiírásban finalista Veszprém. A 9. percben 5-5 lett az állás, majd 9-8-nál már a hazaiak vezettek, de csak rövid ideig.

Amikor visszavette az előnyt a Celje, időt kért Xavi Sabaté, ám a szlovénok továbbra is jól játszottak, és megléptek 13-10-re. Iváncsik Gergő vezérletével újra lendületbe jöttek a veszprémiek, és sorozatban ötször voltak eredményesek.

A második félidőben állandósult a különbség, egy darabig tapadt ugyan ellenfelére a Celje, de a 43. percre elfáradt, és 23-20-nál időkérésre kényszerült. Ekkor azonban már remekelt a Veszprém, jól összpontosított az utolsó negyedórában, így megérdemelten zsebelte be a két pontot.

Jövő szombaton a francia PSG-t fogadja. Az a találkozó nagyban befolyásolja a csoportelsőséget.