Kézilabda: könnyedén nyerte első BL-meccsét a Veszprém

Remek rajtot vett a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Veszprém: a magyar bajnok az orosz Csehovszkije Medvegyi otthonában győzött a sorozat szombati nyitányán, magabiztos játékkal, öt góllal.

A BL előző idényében negyedik helyen végzett veszprémiek - akik a magyar bajnokságnál erősebb nemzetközi regionális bajnokságban, a SEHA Ligában hat találkozón sem találtak legyőzőre - jól kezdtek a mintegy másfél ezer néző, nagyjából félház előtt rendezett összecsapáson.

Egy-két gólos vendégvezetés után aztán feljöttek a hazaiak, és jó ideig fej fej mellett haladtak a gárdák.

Olykor utol is érték a Veszprémet, 12-9-et követően lett például 12-12, a félidő hajrájában azonban a magyar együttes jobban összpontosított és 19-17-es előnyénél következhetett a szünet.

A második félórára egy agresszívabb Veszprém érkezett vissza a pályára, s a kőkeménnyé vált védekezésnek is betudhatóan percek alatt ötgólos előnyre tett szert (18-23).

A folytatásban még tovább nőtt a különbség, amely először 27-19-nél duzzadt nyolcgólosra.

Bár az oroszok a végjátékban többször is betaláltak, a gólzáporos meccset így is roppant magabiztosan, 37-32-re nyerte a magyar együttes, amelynek legeredményesebb játékosa a főleg büntetőkből betaláló, 11 gólos szerb Momir Ilic volt.

A következő meccsét a MKB-MVM Veszprém jövő szombaton - 21 órától - otthon játssza a német Rhein-Neckar Löwennel.