Kézi: őrületes izgalmak voltak a Szeged BL-meccsén

Ezt a meccset nehezen fogják elfelejteni a drukkerek.

Eredmény,
férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló, B csoport:
MOL-Pick Szeged - HBC Nantes (francia) 30-28 (11-12)
a Szeged gólszerzői: Bodó 8, Maqueda, Källman, Canellas 5-5, Sostaric, Bánhidi 2-2, Gaber, Bombac, Zsitnyikov 1-1

A házigazda MOL-Pick Szeged két góllal legyőzte az előző idényben ezüstérmes francia HBC Nantes csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

A két csapatnak ez volt az ötödik találkozója az európai kupaporondon, a mérleg a Szeged szempontjából immár két győzelem és három vereség

A bajnoki címvédő hazaiak keretéből taktikai okok miatt ezúttal is hiányzott a szlovén balátlövő, Nik Henigman. A vendégeknél ott volt az ugyancsak balátlövő poszton szereplő magyar válogatott Faluvégi Rudolf, viszont sérülés miatt nem játszhatott a spanyol jobbátlövő, Eduardo Gurbindo, valamint a francia balátlövő,  Olivier Nyokas.

A Nantes kezdett jobban (2-4), de a szegediek gyorsan fordítottak (5-4). A magyar csapat nem tudott hatékonyan védekezni az ellenfél beállóival szemben, a túloldalon pedig Arnaud Siffert kapus büntetőket és ziccereket is védett, így a francia együttes egy 3-0-s sorozatot produkált (8-9) és ismét vezetett.

Az első félidő hajrájában is leginkább a vendégek akarata érvényesült, de Mario Sostaric utolsó másodperces, üres kapus találatának köszönhetően a Szeged csupán egygólos hátrányban volt a szünetben (11-12).

Az előző idény BL-döntőse a második felvonás elején három perc alatt 4-1-es szériát produkált gyors támadásainak köszönhetően, ez pedig a folytatásban kedvezett a taktikájának, amely a szigorú védekezésre és a lendületes ellenakciókra épült.

A házigazdák a 43. percben magukra találtak, és Bodó Richárd, valamint Joao Canellas vezérletével felzárkóztak, majd Faluvégi első találata után Bodó duplájával egyenlítettek (28-28). Két és fél perccel a vége előtt a Szeged újra vezetett - 8-7 után ismét -, és Marin Sego kapus bravúrjainak köszönhetően végül a négy kihagyott büntető ellenére sikerült megnyernie a meccset.

A Nantes legeredményesebb játékosa a macedón Kiril Lazarov volt hat góllal.

A Szeged jövő vasárnap az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében, a Telekom Veszprém pedig szombaton a macedón Vardar Szkopjét fogadja.

A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Javier Sabaté és a kapus Borbély Ádám csapata, a lengyel Wisla Plock vasárnap 30-28-ra győzött a norvég Elverum otthonában.