Kézi: óriási különbség a magyar csapatok nemzetközi rangadóján

Már-már formalitássá vált a visszavágó.

A Siófok KC 13 góllal győzött a Vác otthonában a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjében, a második forduló szombati, első mérkőzésén.

Női EHF Kupa, selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:
GVM-Europe Vác - Siófok KC 22-35 (12-18)
a legeredményesebb játékosok: Kácsor 5, Diószegi, Helembai, De Souza 3-3, illetve Kobetic 9, Nze Minko 6, Aoustin 5

A két csapat legutóbb egy hónappal ezelőtt találkozott egymással, akkor a váciak nagy bravúrral 29-28-ra győztek Siófokon. Az ifjúsági világbajnoki ezüstérmes Kuczora Csenge azon a mérkőzésen hat gólt dobott, de múlt szerdán súlyosan megsérült a térde, így a komoly vállsérüléssel bajlódó Barján Biankához hasonlóan ezúttal hiányzott a hazaiak közül.

A váciak ezúttal is négy, a vendégek viszont 13 külföldi játékost neveztek a meccsre.

Eleinte jól tartotta magát a házigazda, de Szilágyi Zoltánnak a 13. percben időt kellett kérnie, majd cserékkel is próbálkozott, mert az erőviszonyoknak megfelelően a gyorsabban és pontosabban kézilabdázó siófokiak elléptek tőlük (6-9). A vendégcsapat világ- és Európa-bajnok kapusa, a norvég Silje Solberg bravúrosan védett, és bár a túloldalon Suba Sára és Kácsor Gréta is remekül játszott, a szünetben magabiztosan vezetett a Siófok (12-18).

A második félidő elején tíz percen keresztül felváltva születtek a gólok, de amikor a vendégek ismét produkáltak egy 4-0-s sorozatot, Szilágyi ismét időt kért és cserélt. A játék képe ezt követően sem változott, a különbség a tíz gólt is meghaladta, így minden bizonnyal már a visszavágó előtt eldőlt a párharc (22-35).

Az EHF Kupa negyedik magyar résztvevője, az Érd HC a selejtező harmadik fordulójában csatlakozik a mezőnyhöz.

A párharc visszavágóját jövő szombaton, 18 órától rendezik Siófokon.