Kézi BL: nagy meccset játszott a Veszprém

A Telekom Veszprém házigazdaként 34-28-ra legyőzte a német Flensburg-Handewitt csapatát a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, szombaton.

Telekom Veszprém - Flensburg-Handewitt (német) 34-28 (17-18)

A vendégcsapatot irányító svéd Ljubomir Vranjest üdvrivalgás fogadta a hazai szurkolók részéről, mivel - amint az február eleje óta hivatalos - nyártól ő lesz a Veszprém edzője és a magyar válogatott szövetségi kapitánya - mindkét poszton Javier Sabatét váltja. Azt pénteken jelentették be, hogy a Flensburg francia világbajnok irányítója, Kentin Mahé jövő nyáron szintén a magyar klubhoz igazol.

A veszprémi keretbe három és fél hónapot követően ezúttal tért vissza az izlandi Aron Pálmarsson, hiányzott viszont a beteg Ivan Sliskovic, valamint Marko Kopljar, Ancsin Gábor, Blaz Blagotinsek és Ligetvári Patrik.

A Bundesliga listavezetőjének gyors játékával és Mahé remek megmozdulásaival szemben nem volt ellenszere a házigazdának, de mivel hatékonyan támadott, eleinte nem alakult ki jelentős különbség a csapatok között. A Veszprém kétgólos vezetése után 5-1-es sorozatot produkált a Flensburg (8-10), és ezt követően magabiztosan őrizte előnyét (11-14).

Sabaté időkéréssel, illetve kapuscserével próbálkozott, utóbbi pedig eredményre vezetett, hiszen a Mikler Roland helyére beállt Mirko Alilovic remekül mutatkozott be (17-18).

A második felvonást öt perc alatt 4-0-s szériával indították a hazaiak, és a továbbiakban is jó iramban kézilabdáztak. Lékai Máté emberhátrányból, Iváncsik Gergő pedig egy gyors ellentámadás végén talált be, ekkor már négy gól volt a különbség (29-25). Alilovic továbbra is bravúrosan védett, csapattársai pedig hatékonyan céloztak a másik kapu előtt, így megérdemelt győzelemmel szerezték meg a csoport harmadik helyét.

A Flensburg legeredményesebb játékosa Holger Glandorf és a dán Rasmus Schmidt volt öt-öt találattal.

A veszprémiek nyolc győzelemmel, két döntetlennel és négy vereséggel az A csoport harmadik helyén zárták a csoportkört, így a nyolcaddöntőben a B csoport hatodik helyezettjével találkoznak. Az vasárnap derül ki, hogy ez a horvát PPD Zagreb vagy a svéd Kristianstad lesz-e.

Kézi BL: eldőlt a Szeged sorsa " KÉZILABDA › Európai kézilabda