Kézi BL: feltámadt poraiból a Szeged, és gálázott Zágrábban!

Remekül sikerült a férfi kézilabda BL szombati játéknapja a magyarok számára.

PPD Zagreb (horvát) - MOL-Pick Szeged 23-28 (12-17)

A horvátok közül több meghatározó játékos hiányzott, a Szeged viszont a legerősebb keretével szerepelt a találkozón.

Első gólját kettős emberhátrányból szerezte a magyar együttes, és bár ellenfele egy ideig tartotta magát, a vendégek csakhamar hárommal, majd öttel vezettek (4-9). A hazájában szereplő Denis Buntic találataival tartotta előnyét a Szeged, a horvát jobbátlövő 23 perc alatt ötször talált be, de az orosz Szergej Gorbok is rendkívül hatékonyan lőtt.

A zágrábiak minden játékelemben gyengébbnek bizonyultak, így a szünetben már öt gól volt a hátrányuk (12-17).

Sok játékmegszakítás jellemezte a második félidő elejét, de ez az eredmény alakulását egy ideig nem befolyásolta. Balogh Zsolt vezérletével tovább növelte a különbséget a vendégcsapat, azonban 21-14-nél kényelmessé vált és megtorpant. A lelkes házigazdák 22-21-re felzárkóztak, és bár ettől a játék színvonala nem javult, a küzdelem fokozódott.

A hajrában a spanyol José Manuel Sierrát a szegedi háló előtt a horvát Marin Sego váltotta, ami remek edzői döntésnek bizonyult, mert a honfitársai ellen pályára lépő kapusnak fontos védései voltak, csapata pedig a meccs egészét tekintve megérdemelten győzött öt góllal.

A zágrábiak legeredményesebb játékosa Mario Vuglac és Luka Mrakovcic volt, egyaránt öt találattal.

A szegediek jövő vasárnap hazai pályán, a svéd IFK Kristianstad ellen folytatják BL-szereplésüket.

Az A csoportban szombaton a címvédő macedón Vardar Szkopje házigazdaként 27-23-ra legyőzte a francia HBC Nantes együttesét, amelyben Faluvégi Rudolf két gólt dobott.

Kézi BL: a poklot és a mennyet is megjárta a Veszprém " KÉZILABDA › Európai kézilabda

Nagy rangadót vívott a magyar együttes a Bundesliga egyik gigászával.