Kézi BL: felejthetetlen meccset játszott a Szeged

A Tisza-parti csapatnak sikerült kikecmeregnie a gödörből.

MOL-Pick Szeged - FC Barcelona (spanyol) 31-28 (16-13)

A MOL-Pick Szeged magas színvonalú mérkőzésen három góllal legyőzte a Barcelonát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában, vasárnap.

A csongrádiak legutóbbi öt mérkőzésükből csupán kettőt nyertek meg: a közelmúltban hazai pályán kikaptak az NB I rangadóján a címvédő Veszprémtől, majd a Bajnokok Ligája csoportkörében a német Rhein-Neckar Löwen és a francia HBC Nantes is legyőzte őket.

A vasárnapi találkozót fej fej mellett kezdte a két együttes, először a házigazda tudott kétgólos előnyre szert tenni a 13. percben (7-5). A katalánok azonban zárkózni tudtak, s 8-8-nál egyenlítettek is, ám ezt követően állva hagyta őket a szegedi alakulat: előbb három- (11-8), majd négygólos (14-10) különbséget alakított ki néhány barcelonai hibát kihasználva.

A szünet után négy perc alatt ledolgozta háromgólos hátrányát a feljavuló Barcelona, a szegedieknek majdnem öt percre szükségük volt, első góljukhoz. A katalán csapat így gyorsan átvette a vezetést, s 20-18, majd 22-20-nál két gól volt az előnye.

A Szeged ezt követően kijött a hullámvölgyből, s fordított (23-22), majd egészen hajráig "nem tágítottak" egymás mellől a csapatok. Az 53. percben aztán a csongrádi csapat tudott újítani, 25-25 után ugyanis egy emberelőnyt kihasználva három találattal - köztük egy üres kapus góllal - ellépett riválisától, s innen már nem engedte ki kezéből a vezetést. A találkozót egy megpattanó időntúli szabaddobásból szerzett góllal zárta a Szeged.

Ezen a meccsen tért vissza Magyarországra Aron Pálmarsson, aki 2015-től két szezonon át a Veszprémet erősítette, de idén nyáron viharos körülmények között távozott. Az izlandi játékos három gólig jutott.

Kézilabda: csúf búcsú után távozhat a magyar csapat mestere? " KÉZILABDA › Női NB I

Az Érd női kézilabda-csapata Franciaországban az Issy otthonában lépett pályára az EHF-kupában. Az első meccsen a magyar gárda 10 gólos előnyt szerzett hazai pályán, így talán sokan már lefutottnak tartották a párharcot. Talán ebbe a hibába estek az érdiek is, hiszen 31-20-ra kikaptak, így búcsúztak a sorozattól.