Így zárult a Telekom Veszprém harmadik BL-mérkőzése

A bakonyi egyesület Fehéroroszországban lépett pályára.

A Telekom Veszprém 29-26-ra győzött a Meskov Breszt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, szombaton. A veszprémiek tizedik alkalommal találkoztak a fehérorosz együttessel tétmérkőzésen, és tizedszer győztek, kétszer hosszabbítás után.

Férfi BL, 3. forduló, B csoport:
Meskov Breszt (fehérorosz)-Telekom Veszprém 26-29 (12-14)

a Veszprém gólszerzői: Lékai 8, Ilic 5, Marguc, Nagy L., Gajic 3-3, Ugalde, Ancsin 2-2, Jamali, Blagotinsek, Manaszkov 1-1

A magyar csapat keretében ezúttal az egyformán idén nyáron érkezett William Accambray és Kent Robin Tönnesen nem volt ott, bekerült viszont Ancsin Gábor és Jamali Iman.
Az orosz jobbátlövő, Konstantin Igropulo vezérletével jól kezdtek a hazaiak, eredményesen támadtak és hatékonyan védekeztek, így három góllal sikerült ellépniük (7-4). A veszprémiek Mikler Roland védéseire és Lékai Máté találataira alapozva egyenlítettek (8-8), majd éppen a szünet előtt tudtak először kétgólos előnybe kerülni (12-14).

A második félidőt a szerb Petar Djordjic irányításával a fehéroroszok kezdték jobban (18-17), és mivel a védekezés ebben az időszakban egyik oldalon sem működött jól, percenként többször változott az állás.
A vendégek a játékrész közepén megint ritmust váltottak, három góllal megléptek a Meskovtól (23-26), amely azonban nagyot küzdött, és a korábbi veszprémi kapus, a horvát Ivan Pesic védéseinek is köszönhetően szorossá tette a hajrát (26-27). Az előző idényben BL-bronzérmes veszprémi együttes a legvégén sikeresen őrizte előnyét, és Nagy László révén visszaállította a háromgólos különbséget (26-29).

A Veszprém jövő vasárnap hazai pályán a német THW Kiel ellen folytatja BL-szereplését.