Horvátverés szegedi módra: végre nyert a Pick a BL-ben

A MOL-Pick Szeged kézilabdacsapata kiváló második félidei játékának köszönhetően diadalmaskodott az RK Zagreb ellen a férfi kézilabda BL-ben.

A MOL-Pick Szeged házigazdaként 26-21-re legyőzte a horvát PPD Zagreb együttesét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, szombaton.

A hazaiak közül csak a lábszársérüléssel bajlódó Marin Sego hiányzott, de Stas Skube betegség, Denis Buntic pedig kisebb sérülés miatt kevés időt töltött a pályán. A vendégek megszerezték és őrizték is a vezetést, mert hatékonyabban védekeztek, így a magyar csapat többször a lövésig sem jutott el. Sokáig felváltva estek a gólok, a Szeged a 24. percben vezetett először (12-11), a szünetben pedig két találat volt a különbség (14-12).

Jó játékkal és három góllal kezdte a második felvonást a magyar együttes (17-13). Támadásban és védekezésben is felülmúlta az első félidőben mutatott teljesítményét a Szeged, a zágrábiak viszont jelentősen visszaestek. Az állás akkor sem vált sokkal szorosabbá, amikor a hazaiak nyolc percen keresztül nem dobtak gólt, és végül magabiztosan nyertek - három vesztes meccs után ismét.

A vendégcsapat legeredményesebb játékosa Josip Valcic volt négy találattal. A szegediek szerda este a német Rhein-Neckar Löwen vendégeként Frankfurtban zárják a BL csoportkörét.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 13. forduló, B csoport:

MOL-Pick Szeged - PPD Zagreb (horvát) 26-21 (14-12)

a Szeged gólszerzői
: Balogh Zs. 7, Källman 5, Gorbok 4, Obranovic, Bánhidi 3-3, Bodó, Skube, P. Rodriguez, Buntic 1-1

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont/13 mérkőzés, 2. Rhein-Neckar Löwen (német) 17/13, 3. Vive Tauron Kielce (lengyel) 16/12, 4. MOL-Pick Szeged 15/13, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 14/13, 6. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 9/13, 7. PPD Zagreb 7/13, 8. IFK Kristianstad (svéd) 6/12