Frenetikus kézisiker: brillírozott a Szeged Németországban

A MOL-Pick Szeged kézilabdacsapata zseniális sikert aratott a férfi kézi BL csoportkörének utolsó fordulójában: fölényesen verte a Löwent Németországban.

Már a végső csoporthelyezések miatt sorsdöntőnek titulált mérkőzés első percei a Tisza-partiak fölényét mutatták: Gorbok, Skube és Källman villanásainak, valamint Sierra pazar bravúrjainak hála tíz perc után négy góllal vezetett. Egy időkérést követően némileg észbekaptak az esélyesebbnek vélt hazaiak, de a félidő vége újfent a kékeké volt: az egész csapat fantasztikusan játszott, rendkívül egységes képet mutatott.

A félidei két találatos fór (12-14) a második játékrészre kicsúcsosodott: Balogh, Skube, majd az időközben beálló Obranovic elképesztően lazán szórta a hazai kaput, Sierra pedig újfent hozta világklasszis teljesítményét. Az utolsó tíz minutumra nyolcgólos (!) előnnyel érkezett a Pick, mely végül hattal, 30-24-re nyert. Biztos csoportharmadik a magyar egyesület, de amennyiben a Breszt legyőzi idegenben a Kielcét, akkor a második helyen végez.

Újabb világklasszis igazolt Magyarországra " KÉZILABDA › Női NB I

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 14. FORDULÓ

RHEIN-NECKAR LÖWEN (német)–MOL-PICK SZEGED 24–30 (12–14)

Löwen: Palicka – Groetzki 2, Petersson, A. Schmid 3 (1), Pekeler 6, Ekdahl du Rietz 4, G. Sigurdsson 3 (1). Csere: G. Guardiola 3, Baena, Mensah 1, Larsen 2.
Szeged: Sierra – Sostaric, Goncalves, Blazevic 1, Källman 7, Gorbok 1, Skube 5 (2). Csere: Nagy (kapus), Balogh 5, Bánhidi 6, Obranovic 3, P. Rodríguez, Bodó 1, Zubai Sz., Buntic 1.