Franciaország a világbajnok!

A francia válogatott a férfi kézilabda-világbajnokság döntőjében magabiztos játékkal múlta felül a házigazda Katar válogatottját.

Karabaticsék végig kezükben tartották a mérkőzést, és bár a második félidő elején sikerült felkapaszkodniuk a katariaknak, a végén 25-22-re győztek a franciák.

Franciaország játékában kulcsszerepet kapott a 35 éves átlövő, korábban sérüléssel bajlódó Daniel Narcisse. Mellette a legnagyobb sztárjuk, Nikola Karabatic, és a kapus, Thierry Omeyer is hozta a klasszisát.

Franciaország ezzel a győzelemmel történelmet írt, hiszen amellett, hogy ők az aktuális olimpiai bajnokok, és Eb-címvédők, a világbajnoki trónra is felülhettek.

A franciák az elődöntőben a két évvel ezelőtti világbajnok spanyolokat búcsúztatták, míg Katar a lengyeleket legyőzve jutott be a döntőbe.

A délutáni bronzmeccsen a rendes játékidő utolsó másodpercében egyenlített a lengyel válogatott, aztán a hosszabbításban egy góllal le is győzték Spanyolországot. A vége 29-28 lett.