Férfi kézilabda BL - Tovább varázsol Szeged

Eddig kétszer kikaptak tőlük.

A MOL-Pick Szeged hazai pályán két góllal legyőzte a német bajnok Flensburg-Handewitt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, vasárnap. A két csapat harmadszor találkozott egymással, két vereség után ez volt a Szeged első sikere.

Eredmény,
férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, B csoport:
MOL-Pick Szeged - Flensburg-Handewitt (német) 30-28 (15-14)
a Szeged gólszerzői: Sostaric 6, Bánhidi, Bombac, Maqueda 4-4, Sigurmannsson 3, Källman, Balogh Zs. 2-2, Bodó, Canellas, Sego, Blazevic, Zsitnyikov 1-1

A magyar csapat négy győzelemmel, ellenfele két sikerrel és két vereséggel kezdte a BL-szezont. A szegediek keretéből ezúttal a spanyol jobbszélső, Pedro Rodríguez maradt ki taktikai okok miatt. A Flensburg dán irányítója, Rasmus Lauge Schmidt - aki jövő nyártól a Veszprémet erősíti - gyomorfertőzés miatt nem játszott.

A házigazdák a szlovén Mario Sostaric vezérletével kihasználták, hogy a Flensburg több mint öt percig nem szerzett gólt, és a nyolcadik percben már 5-2-re vezettek. Lendületesen támadtak és keményen védekeztek a szegediek, ennek csak egy-egy rövid időszakban találta ellenszerét a vendégcsapat (13-8).

Az első félidő hajrájában a cserék miatt visszaesett a magyar bajnok teljesítménye. A németek bosnyák kapusa, Benjamin Buric több bravúrt is bemutatott, csapattársai pedig egy 6-1-es sorozattal egyenlítettek a szünet előtt (14-14).

A második félidőből hat perc telt el, amikor a Flensburg először betalált, közben a hazaiak remekül védő kapusa, Marin Sego is eredményes volt (18-14). A találkozó háromnegyedénél volt először hat gól a Szeged előnye (24-18), Juan Carlos Pastor vezetőedzőnek azonban öt és fél perccel a vége előtt időt kellett kérnie, mert csapata megtorpant (27-24).

Hat perc után találtak be ismét a hazaiak, majd Bánhidi Bence két góljával biztosították idénybeli ötödik sikerüket.

A Flensburg legeredményesebb játékosa Holger Glandorf és a norvég Magnus Röd volt egyaránt öt góllal.

A jövő hétvégén szünet lesz a férfi Bajnokok Ligája csoportkörében, a Szeged a Veszprém otthonába látogat vasárnap a magyar bajnokság rangadóján.