Férfi kézilabda BL - Belekezdett a Veszprém

A Szeged holnap mutatkozik be.

Telekom Veszprém házigazdaként 29-27-re legyőzte a lengyel Vive Kielce csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szombaton.

Eredmény,
férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló, A csoport:
Telekom Veszprém-PGE Vive Kielce (lengyel) 29-27 (14-13)
a Veszprém gólszerzői: Gajic 6, Strlek 5, Mackovsek, Lékai, Nagy L. 4-4, Nenadic 3, Ilic 2, Toft Hansen 1

Az anyagi gondokkal küzdő Kielce csapatát számos sérülés is hátráltatja - a legismertebb hiányzó Luka Cindric volt -, ezért mindössze 12 játékost tudott benevezni Talant Dujshebaev vezetőedző. A veszprémiek közül taktikai okokból William Accambray, Jamali Iman, Ligetvári Patrik és Gasper Marguc maradt le az európai szövetség által a hét rangadójának választott meccsről.

A vendégek taktikus, türelmes kézilabdával kezdtek, igyekeztek lassítani a tempót, a veszprémiek viszont gyors játékra törekedtek. Utóbbiak Sterbik Árpád egyre javuló kapusteljesítményének és rendkívül eredményes szélsőiknek köszönhetően a 22. percben vezettek először három góllal (12-9), ebből a vendégek Alex Dujshebaev és Blaz Janc vezérletével kettőt ledolgoztak a szünetre (14-13). A második felvonás elején is szoros volt az állás, egészen a 39. percig. Azt követően hatékonyabb támadásai révén ellépett a Veszprém (22-18), majd a 48. percben Blaz Blagotinseket harmadszor állították ki, így a továbbiakban már nem térhetett vissza.

Az emberelőnyt kihasználva a Kielce megint felzárkózott (25-24), az utolsó percekben pedig szigorúan védekezett és az egyenlítésért támadhatott, de nem járt sikerrel. A mérkőzést végül Lékai Máté bravúros gólja döntötte el negyven másodperccel a lefújás előtt. A mezőny legeredményesebb játékosa a lengyelek Európa-bajnok spanyol irányítója, Alex Dujshebaev lett tíz góllal, a meccs legjobbjának pedig Sterbik Árpádot választották.

A magyar bajnok MOL-Pick Szeged vasárnap 20 órától a horvát PPD Zagreb vendégeként, Eszéken mutatkozik be a BL csoportkörében, a veszprémiek pedig jövő szombaton a Barcelona otthonában folytatják szereplésüket. Szombaton a Veszprém csoportjában a tavalyi és az idei BL-győztes találkozott: a nyáron némileg meggyengült macedón Vardar Szkopje meglepetésre 27-24-re győzött a francia Montpellier HB otthonában.