Értékes győzelmet aratott a Szeged a BL-ben

A Szeged egy góllal legyőzte a vendég francia Montpellier csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 6. fordulójában.

Férfi BL, 6. forduló:
Szeged-Montpellier (francia) 28-27 (14-14)
Vardar Szkopje (macedón)-Kielce (lengyel) 34-24 (18-14)
Barcelona (spanyol)-Kolding (dán) 28-25 (11-13)

A két csapat a forduló előtt azonos pontszámmal állt, ezért is volt fontos a siker, amely rendkívül kiélezett csatában született meg. Gyakorlatilag végig fej fej mellett haladtak a csapatok, s nemcsak a félidőben álltak döntetlenre, hanem a második játékrész hajrájában is. Az 58. percben tört meg a jég, amikor is a szünet után először tudott kétgólos előnyre szert tenni a Szeged, amely rendkívüli izgalmak közepette egytalálatnyi különbséggel nyerni tudott.

A Szeged következő meccse - november 14-én, a svéd Kristianstad elleni hazai összecsapás - is roppant fontos lesz a továbbjutás szempontjából.

Csütörtökön játszották:
Kristianstad (svéd) - Rhein-Neckar Löwen (német) 32-29 (20-12)

A csoport:
Besiktas (török)-HC Zagreb (horvát) 32-30 (17-13)
Vasárnap játsszák:
PSG (francia)-MVM Veszprém 17.00
Wisla Plock (lengyel) - Flensburg-Handewitt (német) 18.00
Szerdán játszották:
Kiel (német)-Celje (szlovén) 35-32 (16-14)

Az A és B csoportból az első helyezettek közvetlenül a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőbe kerülnek.