EHF Kupa - Elvesztette minden esélyét a Balatonfüred

Pedig jobban kezdtek.

A Balatonfüred 27-23-ra kikapott a Saint-Raphaël otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában, vasárnap, ezzel eldőlt, hogy nem juthat a negyeddöntőbe.

A két csapat egy héttel ezelőtti meccsét a franciák 33-27-re nyerték meg Veszprémben.

Az első három csoportmeccsét elveszítő magyar csapatból hiányzott a sérült Zdolik Bence és Szöllősi Olivér. A hazaiaknál nem szerepelhetett az olimpiai és háromszoros világbajnok Xavier Barachet, illetve a világ- és Európa-bajnok Daniel Sarmiento.

A franciák a hetedik percben, 3-0-s magyar vezetésnél dobták első góljukat, és csak tíz perccel később tudtak először előnybe kerülni (6-5). A folytatásban is jól tartották magukat a fürediek, a szünetben csupán egy gól volt a hátrányuk.

A második felvonásban a házigazdák három találattal elléptek, és végül magabiztosan győztek, mert a hajrában jól használták ki, hogy a magyarok többször tanácstalanok voltak támadásban, és több mint hét percig nem lőttek gólt.

A Saint-Raphaël két legeredményesebb játékosa Raphaël Caucheteux és a fehérorosz Vadim Gajducsenko volt egyaránt nyolc találattal.

A B csoportban két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel rendelkező Tatabánya március 23-án a horvát RK Nexe otthonában folytatja szereplését az EHF Kupa csoportkörében. Az A csoportban négy vereséggel sereghajtó Balatonfüred másnap a spanyol BM Logrono La Rioja együttesét fogadja Veszprémben.

férfi EHF Kupa, csoportkör, 4. forduló, A csoport:
Saint-Raphaël Var HB (francia) - Balatonfüredi KSE 27-23 (13-12)
a Balatonfüred gólszerzői: Szita 6, Topic 4, Kemény, Szemenyov 3-3, Szöllősi B., Máthé 2-2, Bóka, Déber, Ferreira 1-1

A csoport állása: 1. Füchse Berlin (német) 8 pont, 2. Saint-Raphaël Var HB 6, 3. BM Logrono La Rioja (spanyol) 2. 4. Balatonfüred 0