Dániában tudott nyerni a Szeged

A közel negyven percig remeklő MOL-Pick Szeged fontos két pontot gyűjtött a sereghajtó, pont nélkül álló dán Kolding otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójában.

A nyitó dán gólra hattal felelt a Szeged, és a hazaiak közel 12 percig nem tudtak újból betalálni. Időkérésre kényszerültek a dánok, de tulajdonképpen az egész első félidőben nem tértek magukhoz. A második félidő elejéig nem is volt gond a magyar csapat játékával (10-19), ezt követően viszont minden mindegy alapon elkezdtek "lövöldözni" a dánok, és Bo Dybdal Spellerberg vezérletével megkezdték a felzárkózást. Tíz perccel a vége előtt már csak 23-19-re vezettek a vendégek, ám végül nem lett izgalmas a hajrá, mert a végén megfelelően összpontosítottak a szegedi alapemberek.

Férfi BL, 4. forduló:

B csoport:

Kolding (dán) - MOL-Pick Szeged 22-27 (9-16)

A Szeged jövő szombaton a német Rhein-Neckar Löwen mannheimi otthonában lép fel.

Szombaton játszották:

Kielce (lengyel)-Kristianstad (svéd) 35-27 (20-12)

Vardar Szkopje (macedón) - Rhein-Neckar Löwen (német) 25-19 (11-10)

Barcelona (spanyol)-Montpellier (francia) 37-27 (19-12)

Az állás: 1. Szkopje 8 pont, 2. Barcelona 6, 3. Kielce 5 (127-113), 4. RN Löwen 5 (103-96), 5. Szeged 4, 6. Kristianstad 2 (117-125), 7. Montpellier 2 (105-122), 8. Kolding 0

A csoport:

Flensburg-Handewitt (német) - Celje (szlovén) 30-20 (13-10)

PSG (francia)-HC Zagreb (horvát) 34-23 (18-8)

korábban:

MVM Veszprém - Besiktas (török) 33-25 (17-12)

Wisla Plock (lengyel) - THW Kiel (német) 23-37 (8-18)

Az állás: 1. MVM Veszprém 7 pont, 2. THW Kiel 6 (118-96), 3. PSG 6 (135-116), 4. Flensburg-Handewitt 4 (116-107), 5. HC Zagreb 4 (93-97), 6. Wisla Plock 3, 7. Celje 2, 8. Besiktas 0

Az A és B csoportból az első helyezettek a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőbe kerülnek.