Bombahír: megverte a BL-favoritot a Szeged!

A Szeged nyerni tudott a háromszoros BL-győztes, német listavezető Kiel együttese ellen a férfi kézi Bajnokok Ligája vasárnap esti negyeddöntőjében. A Tisza-partiaktól Dean Bombac volt a legeredményesebb hat találattal. A visszavágót egy hét múlva rendezik Németországban.

Férfi kézilabda BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Szeged-Kiel (német) 31-29 (17-15)
Szeged, Újszegedi sportcsarnok, 3200 néző, vezette: Gousko, Repkin (fehéroroszok).

Szeged: Sierra - Prodanovics 4, Ancsin 2, Bombac 6, Zubai 2, Robledo 4, Källman 4. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Parrondo 2/2, Vranjes, Balogh 5, Ilyés 2, Vadkerti. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiel: Sonne - Ekberg 2, Jicha 4, Toft Hansen 1, Wiencek 2, Duvnjak 2, Dahmke. Csere: Ege (kapus), Vujin 4, Canellas 1/1, Lundström 4, Weinhold 5, Pálmarsson 3, Sprenger 1. Vezetőedző: Alfred Gislason.

Hétméteres: 3/2, ill. 1/1.
Kiállítás: 4, ill 6 perc.

A Tisza-partiak az egyik legveszélyesebb ellenfelet kapták, miután az előző körben búcsúztatták a Bundesliga második helyén álló Rhein-Neckar Löwent. Ezúttal a német élvonal éllovasa, a háromszoros (2007, 2010, 2012) BL-győztes Kiel került az útjukba. A hazaiak svéd légiósa, Jonas Källman két héttel vakbélműtéte után vállalta a játékot.

Parádésan kezdett a Szeged, a 8. percben már 5-2-re vezetett, ezzel időkérésre kényszerítette nagyhírű riválisát. Jól forgatta csapatát Juan Carlos Pastor, sokan járultak hozzá a remek játékhoz. A lendület továbbra is megmaradt, ennek eredményeként a 18. percben már 12-7 volt az állás. Ekkor a Kiel is rátalált a hatékony sorára, és megkezdte a felzárkózást. Feljött 14-13-ra, ám egyenlítenie nem sikerült, mert az időt kérő hazaiak is tudtak újítani.

A védelmek nem remekeltek, sok volt a gól. Az első félidőben esett 17 hazai találaton kilencen osztoztak.

A második félidő is jó szegedi kezdéssel indult, pillanatok alatt 21-17-re módosult az állás. Amikor magához tért a Kiel, fokozatosan felzárkózott, és Källman kiállítása alatt 23-22-re jött fel. Innentől végig tapadt ellenfelére a német gárda.

Az utolsó tíz perc 26-25-ről indult. Amikor a fáradó Szegedtől átvette a vezetést a Kiel (27-28), időt kért Pastor. Ez hatott, mert fantasztikus hajrát mutatott be csapata, és végül Bombac hatalmas bombájával sikerült kétgólos előnyt kiharcolnia a jövő vasárnapi visszavágóra.

Korábban:
PSG (francia) - MKB-MVM Veszprém 24-24 (10-12)
Szombaton játszották:
Vardar Szkopje (macedón)-Kielce (lengyel) 20-22
Csütörtökön játszották:
Croatia Zagreb (horvát)-Barcelona (spanyol) 23-25

A visszavágókat a jövő hétvégén rendezik. A párharcok győztesei vehetnek részt a május végi kölni Final Fourban.