BL: őrült meccsen debütált a Veszprém új edzője

Franciaországban vendégeskedtek Nagy Lászlóék.

A Telekom Veszprém 30-29-re győzött a címvédő francia Montpellier HB otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, szombaton.

A Veszprém kispadján ezen a találkozón mutatkozott be a kedden kinevezett spanyol vezetőedző, David Davis.

A két csapat 13. alkalommal találkozott egymással a BL-ben: négy vereség mellett ez volt a magyar együttes kilencedik sikere.

Eredmény,
férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, A csoport:
Montpellier HB (francia)-Telekom Veszprém 29-30 (16-14)
a Veszprém gólszerzői: Strlek 6, Nilsson 5, Nenadic, Tönnesen 4-4, Manaszkov, Gajic, Mackovsek, Nagy L. 2-2, Lékai, Mahé, Ilic 1-1

A magyar csapat két győzelemmel és két vereséggel, ellenfele viszont pont nélkül várta a találkozót. A négyes döntő bevezetése óta még soha nem fordult elő, hogy az aktuális bajnok kettőnél több vereséggel kezdje az új évadot.

A veszprémiek keretében ezúttal nem szerepelt Gasper Marguc és az olimpiai bajnok dán Rene Toft Hansen, ott volt viszont - a szezonban először - Jamali Iman. A Montpellier-ből az argentin Diego Simonet, a litván Jonas Truchanovicius és az olimpiai, világ- és Európa-bajnok francia Michaël Guigou hiányzott.

A hazaiak rögtön a meccs elején elléptek két góllal, de a Veszprém hamarosan fordítani tudott (4-5) Lékai Máté és Andreas Nilsson vezérletével. Sterbik Árpád remekül, a Montpellier svájci kapusa, Nikola Portner viszont védés nélkül kezdte a mérkőzést, utóbbit le is cserélték.

A 18. percben még 10-8-ra vezettek a vendégek, ám hullámvölgybe kerültek, és az egyre jobban védekező címvédő gyors ellenakciókkal, 5-0-s szériával fordított (15-12).

A második félidő első harmadában sok időt tölthettek emberelőnyben a franciák, de a csereként beállt Mikler Roland négy bravúros védésének köszönhetően nem nőtt az előnyük (22-20), sőt kisvártatva megint egyenlő volt az állás (22-22).

A Veszprém 12-11 után ismét vezetést szerzett (24-23), Patrice Canayer vezetőedző időt kért, de csapata ezt követően is több helyzetet kihagyott. A vendégek előnye a meccs során először lett háromgólos (26-23), ám újabb fordulat következett, és Baptiste Bonnefond, valamint Melvyn Richardson góljaival ezúttal a Montpellier egyenlített (28-28).

Borut Mackovsek 57 másodperccel a vége előtt gólt szerzett, ezzel újra a veszprémiek álltak jobban (29-30), és bár az utolsó fél percet ismét emberelőnyben töltötték a hazaiak, Mikler sokadik bravúros védése a győzelmet jelentette csapatának.

A Montpellier legeredményesebb játékosa Richardson volt hét góllal.

A jövő hét végén szünet lesz a férfi Bajnokok Ligája csoportkörében, a Veszprém a címvédő Szegedet fogadja vasárnap a magyar bajnokság rangadóján.