Szerkesztő: Tóth Csaba | MTI
2016. 02. 27. 20:51

A szenzációs második félidőt produkáló Veszprém 29-28-ra győzött az eddigi listavezető német Flensburg otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája utolsó előtti fordulójában, így feljött a második helyre. Nagy 9, Marguc 8 góllal zárt.

Férfi BL, 13. forduló:
A csoport:
Flensburg (német)-Veszprém 28-29 (12-10)

A magyar bajnok azzal a céllal lépett pályára, hogy csoportjában feljebb lépjen a harmadik helyről. A veszprémiek szeptember 26-án idehaza remek játékkal verték 28-24-re német riválisukat.

A mérkőzés előtt a flensburgiak egy veszprémi klubzászlót és a magyar forradalom 60. évfordulójának emlékére egy lyukas magyar zászlót kaptak a vendégektől.

Az éllovas Flensburg nagy iramban és kemény védekezéssel kezdett, ellépett 6-3-ra. A folytatásban már jobban játszott a Veszprém, felzárkózni azonban nem tudott. Aztán 10-7-nél időt kért a magyar bajnok, ám tovább nőtt a hátránya (12-8). A félidő hajrájában kemény csatában sikerült két gólra feljönni.

A második játékrészt agresszíven kezdte a Veszprém, és a 39. percben egyenlített (16-16). A lendület megmaradt, miközben a Flensburg valósággal megbénult. A 43. percben már 20-18-ra vezettek a vendégek, és a németeken az időkérés sem igazán segített (18-21).

Az utolsó negyedóra is hatalmas csatát hozott. A Flensburg felzárkózott 24-23-ra, ám Nagy László vezérletével 3-1-es rohamot produkált a Veszprém. A hazaiak időt kértek, majd két gyors góljukkal megint fokozták az izgalmakat. Erre a magyar csapat kért időt, és drámai végjátékban, hősies küzdelemben megszerezte a fontos győzelmet.

A zárókörben a 22 pontos PSG és a 20 pontos Flensburg egymással játszik, a 21 pontos Veszprém pedig fogadja a lengyel Plockot. A csoportból az első hely egyből negyeddöntőt ér, a második helyezett pedig elvileg könnyebb ellenfelet kap a nyolcaddöntőben, mint a harmadik.