A Kiel nevetett a végén a Veszprém ellen

Hét másodperccel a vége előtt kapott góllal az MVM Veszprém 25-24-es vereséget szenvedett a német THW Kiel otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája tizedik fordulójában.

A 2007-ben, 2010-ben és 2012-ben BL-győztes Kiel az október 17-i, veszprémi fellépésén jól játszott, de ez csak 29-27-es vereséget ért akkor. Az előző kiírásban finalista magyar bajnok most nélkülözte a kéztőcsonttörést szenvedett gólkirályát, a szerb Momir Ilicet, míg a túloldalon eltiltás miatt hiányzott Domagoj Duvnjak.

Az első két gól a vendégeké volt, a Kiel csak az 5. percben talált be először, ám kisvártatva már nála volt az előny. Együtt haladt a két csapat, váltott vezetéssel. A 24. percben 11-7-re lépett meg a Veszprém, pedig 5-3-ra még a Kiel vezetett. Időt kértek a hazaiak, és a szünetig remek játékkal felzárkóztak minimális hátrányra.

Az ex-veszprémi Marko Vujin révén a fordulást követően egyenlített a THW, majd megint a magyar bajnok pillanatai következtek. A németek nem szakadtak le, így időt kért a Veszprém. Nagy László emberhátrányban is betalált (18-20), ugyanakkor folytatódott az idegőrlő izgalmas csata.

A hajrá 22-22-ről indult, de rendre a kielieknek kellett egyenlíteniük. Az utolsó percben Nagy lövést hibázott, Dominik Klein viszont hét másodperccel a vége előtt a bal szélről betalált, így otthon tartotta a két pontot a Kiel.

A BL februárban, a lengyelországi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság után folytatódik.

Szombaton játszották:
Wisla Plock (lengyel)-HC Zagreb (horvát) 23-23 (11-12)

A csoport állása: 1. Veszprém 15 pont/10 mérkőzés, 2. Flensburg-Handewitt 14/9 (268-237), 3. PSG 14/9 (283-257), 4. Kiel 11/10, 5. Zagreb 9/10, 6. Plock 8/10, 7. Celje 3/9, 8. Besiktas 2/9

B csoport:
MOL-Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen (német) 30-24 (14-12)
Vardar Szkopje (macedón)-Kolding (dán) 34-24 (18-8)
Kristianstad (svéd)-Montpellier (francia) 29-30 (15-15)
Barcelona (spanyol)-Kielce (lengyel) 31-33 (19-16)

Az állás: 1. Barcelona 15 pont (305-280), 2. Kielce 14 (303-284), 3. RN Löwen 13 (270-252), 4. Szeged 13 (290-279), 5. Szkopje 12, 6. Montpellier 7, 7. Kristianstad 4, 8. Kolding 2

Az A és B csoportból az első helyezettek közvetlenül a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőbe kerülnek.