A Győr megmutatta, miként lehet BL-győztes Löke nélkül is

Minden rangsorban a Győr volt a hétvége csapata a női kézilabda BL-ben, a Fradi a csoportelsőségért játszik vasárnap.

Nem várt bejelentéssel kezdődött a Győri Audi ETO számára a hétvége a női kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójának nyitó mérkőzése előtt a világ legjobb beállója, a norvég Heidi Löke második gyermekét várja, és ezért ebben a szezonban már biztosan nem léphet pályára sőt, az sem biztos, hogy még pályára lép győri színekben!

Ha nem lett volna a bejelentés, akkor sokak szerint minden idők legjobb női klubcsapatát csodálhattuk volna a 2016-17-es Győr személyében, azonban a CSM Bukarest elleni hazai visszavágó nem feltétlenül cáfolt rá erre a tételre. Az első mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is remek mérkőzést és bukaresti vezetést láthattunk a szünetig, és több Ungureanu-védésnek köszönhetően 13-11-es vendégelőnnyel mehettek pihenőre a felek.

A második félidő elején összeállt a védekezése a Győrnek, elől pedig Nora Mörk és Yvette Broch parádézott – közösen összehozott góljuk be is került a forduló öt legszebbje közé -, és egy 6-1-es rohammal fordított az ETO. Az utolsó negyedórára még 20-20-as döntetlennel fordultak ugyan a felek, ám jött Kiss Éva, és már-már pálingeri szinten lehúzta a rolót. A vége igazi atomkézilabdát hozott, és a hétvége legjobb fiatalja, a 20 esztendős Tóth Gabriella is megmutatta tehetségét, a Győr végül 33-25-re győzött, amivel továbbjutott csoportjából.

Szintén középdöntősnek mondhatja magát az ugyancsak parádézó FTC-Rail Cargo Hungária csapata is, Elek Gábor csapata a továbbra is sérülésektől tizedelt HC Leipzignél vendégeskedett és a Szucsánszki Zita vezette zöld-fehérek már az első félidőben egyértelművé tették, melyik a jobb csapat, 30 perc után már hattal vezetett a Fradi, a vége pedig 30-17 lett.

A fővárosiaknál a 12 pályára lépő mezőnyjátékos közül egyedül Mészáros Rea nem volt képes a kapuba találni, mindenki más igen, köztük az élete első BL-gólját szerző 19 éves Mód Noémi. A Fradi továbbra is tartja a lépést a Vardarral, így vasárnap egy igazi csoportdöntő következik a két csapat között.

Hihetetlen, mi folyik a „D” csoportban! Négy kör után mind a négy csapat, az Esbjerg, a Larvik, a Krim és a Savehof is négy ponttal áll, így még megtippelhetetlen, melyik három csapat folytathatja a középdöntőben. Legjobb formában a Larvik van talán, a norvégok mindkét mérkőzésüket megnyerték az Esbjerg ellen.

A hétvége csillagai

1) Nora Mörk (Győri Audi ETO) – A jobbátlövő megmutatta, érkezése után miért tartják csapatát minden idők legjobb klubcsapatának. A világ egyik legjobb kézilabdázója 11 gólt lőtt a BL-címvédő ellen, igazi vezér volt a pályán.

2) Jovanka Radicevic (Vardar Szkopje) – A korábban a Győrrel 2013-ban BL-t nyerő montenegrói jobbszélsőnek minden összejött az Asztrahanocska ellen, 9 góljával a mezőny legeredményesebbje volt a fölényesen megnyert mérkőzésen.

3) Jurswailly Luciano (Metz) – A francia jobbszélső teszi teljessé a balkezes uralmat a csillagok között, 8 góljával megalapozta csapata 25-19-es győzelmét a Glassverket ellen.

Az 5. körben az FTC a Vardar Szkopjét fogadja, mely felér egy csoportdöntővel. A Vardar új edzővel készül a budapesti fellépésre, David Davis lett Indira Kasztratovics utódja. A nyitó fordulóban a két csapat szkopjei mérkőzésén a Szucsánszki-Pena-Kovacsics hármas remekül játszott és 27-27-es döntetlent ért el, most is a középső hármas teljesítménye lehet a kulcs, valamint hogy ha kilépnek rájuk, mennyire tudják kiszolgálni Dannick Sneldert a falban. A Vardar kemény védekezésében és remekül induló szélsőiben bízhat (Radicevic, Herrem), valamint sok múlik a balátlövő Andrea Penezic lövőformáján is. És akkor a Szikora-Leynaud kapuspárbajról még nem is beszéltünk…

A Győr szombat délután a Midtjylland otthonába látogat, és az első körben 31-19-re legyőzött dán csapat megnehezítheti Ambros Martinék dolgát, győzelmével a dánok továbbjuthatnának a csoportból. A klasszikus dán tempókézilabdát játszó csapat két remek átlövővel - Veronica Kristiansennel és Stine Jörgensennel – rendelkezik, valamint a kapuban Sabine Englert ha jó napot fog ki, megkeserítheti a remek formában levő Győr dolgát.

Az „A” csoport egyetlen komolynak nevezhető őszi mérkőzésére pénteken kerül sor, amikor is a topfavorit Buducnost az őt üldöző Metzhez látogat, és ha esetleg a franciák legalább három góllal le tudnák győzni Dragan Adzic együttesét, akkor megelőznék a montenegrói csapatot, melynek ez lehet az egyetlen komoly mérkőzése az ősszel.