Ismét kikapott Barcelonában a Veszprém

A két csapatnak ez volt a huszadik találkozója az európai kupaporondon.

A Telekom Veszprém három góllal kikapott a Barcelona otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. A két csapatnak ez volt a huszadik találkozója az európai kupaporondon, a mérleg a Veszprém szempontjából öt győzelem, egy döntetlen, és immár 14 vereség. Barcelonában egy KEK- és nyolc BL-meccset játszott a magyar csapat, de mindegyiket elveszítette.

Eredmény,
férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló, A csoport:
Barcelona (spanyol)-Telekom Veszprém 31-28 (17-14)
a Veszprém gólszerzői: Gajic 9, Nagy L., Mackovsek 4-4, Strlek 3, Mahé, Nenadic, Tönnesen 2-2, Ilic, Lékai 1-1

A vendégcsapat keretéből William Accambray, Gasper Marguc és Jamali Iman maradt ki taktikai okokból. Az ellenfélnél ott volt a keretben a Szegedről igazolt brazil Thiagus Petrus.

Az első gólt Nagy László szerezte, aki 12 évig játszott Barcelonában, és a Bajnokok Ligája-győztes együttes csapatkapitánya volt. Találatára az izlandi Aron Palmarsson válaszolt, aki tavaly nyáron, az előző évad első edzése előtt furcsa, azóta is tisztázatlan körülmények között távozott Veszprémből.

A dán játékvezetők a kelleténél és a megszokottnál szigorúbban ítélték meg a szabálytalanságokat, és előszeretettel adtak büntetőt és kiállítást mindkét oldalon.

A katalánok 4-1-re, majd 6-4-re is vezettek, a magyar csapat azonban Dragan Gajic vezérletével fordított. Az első félidő hajrájában gyorsabb és pontosabb volt a Barcelona, a Veszprém többet hibázott, sok labdát eladott, így a szünetben ismét hátrányban volt (17-14).

A Sterbik Árpádhoz hasonlóan Európa-bajnok spanyol kapus, Pérez de Vargas gólját a 35. percben érvénytelenítették, mert a labda hozzáért a csarnok tetőszerkezetéhez, így ekkor még nem alakult ki ötgólos különbség a csapatok között. A 39. percben, 22-17-es hazai vezetésnél Ljubomir Vranjes időt kért, de csapatának védekezése nem volt hatékony, amire a Barcelona remekül ráérzett és őrizte előnyét.

A folytatásban mindkét oldalon jól védtek a kapusok, így a különbség nem változott számottevően, a házigazdák magabiztosan és megérdemelten győztek.

A Barcelona legeredményesebb játékosa a dán balátlövő, Casper Mortensen volt hét góllal.

A Veszprém jövő szombaton a macedón Vardar Szkopjét fogadja a BL csoportkörében.