Újabb győzelem, holnap a feljutásért játszanak a juniorok!

A budapesti jégkorong világbajnokság harmadik játéknapján az ukrán válogatottat is legyőzték a magyar fiúk.

Fotó: Mudra László/MJSZ

A mérkőzést a már mondhatni megszokott gyors tempóval kezdték a magyarok, aminek az eredménye a harmadik perc végén a vezető gól lett. Péter Andor találta meg a kapu előtti kavarodásban a pakkot, és megszerezte a vezetést a magyaroknak. A következő percekre feléledtek az ukránok is, a nyomásnak egy kiállítás lett az eredménye, Kiss Rolandot állították ki gáncsolásért. Az emberelőnyt ki is használták az ukránok, Svishchev talált be Kovács Dávid kapujába. A bekapott gól megfogta a magyarokat, láthatóan kizökkentünk a ritmusból. Az ukránok igyekeztek mentálisan megtörni a hazai játékosokat, a szünetig azonban nem hozott eredményt ez a fajta hozzáállás.

A második harmad legelején Garát Zsombort állították ki végleg a bírók hátulról lökésért. Az 5 perces emberhátrányt sikeresen védekeztük ki, ami óriási lelkierőt adott a fiúknak. Sikerült felülkerekedni a korábbi hullámvölgyön, és egyre több helyzetet alakítottunk ki, gólt azonban nem sikerült szerezni a középső játékrészben.

Az utolsó 20 percben azonban minden a kedvünk szerint alakult. 16 másodperccel a bedobás után Sági Martin szerezte meg a világbajnokságon negyedik gólját, így ismét itt volt az előny. A 48. perc legvégén Révész Marcell duplázta meg a különbséget, így 3-1 volt már az állás. A hátralévő időben a britek ellen bemutatott ragyogó védekezést mutatta be a csapat, nagyon jól sikerült megszűrni az ukrán támadásokat, közelebb voltunk a negyedik gólhoz. Az utolsó percben a Jégpalota közönsége állva tapsolta meg a fiúkat, akik rendkívül nagyot küzdve győzték le Ukrajnát. Holnap 16:30-tól a feljutásért játszunk a lengyel csapat ellen.